Reklam
Reklam

KADIKÖY’DE MEYDANA GELEN YANGINDA 10 DÖNÜM DE BUĞDAY KÜL OLDU

KADIKÖY’DE MEYDANA GELEN YANGINDA 10 DÖNÜM DE BUĞDAY KÜL OLDU
  • 20.07.2019
Reklam

Kadıköy’de, yaklaşık 10 dönümlük biçilmemiş buğday tarlası yanarak kül olurken, alevlerin arasında kalan bazı hayvanlar ise telef oldu.

Kadıköy Manastır mevkisinde, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce atılan bir sigara izmaritinin tutuşmasıyla Veyis Kurt‘a ait henüz hasadı yapılmamış buğday tarlasında yangın çıktı. 10 dönümlük tarladaki buğday kısa sürede küle dönerken, alevler tarla yakınındaki ormanlık alana da sıçradı. Çevredekilerin ihbarıyla yangın yerine Malkara ve Keşan Orman İşletme müdürlükleri ile Keşan Belediyesi itfaiye ekipleri ile su tankerleri, 6 arazöz ile orman işçileri sevk edildi. Yaklaşık 2 saat süren çalışmayla kontrol altına alınan yangında 10 dönüm buğday tarlasıyla, 5 dönüm ormanlık alan zarar gördü. Ormanlık alandaki bazı hayvanlar ise öldü.

Tarlasındaki buğdayı yanan Veyis Kurt, bir yıllık emeğinin boşa gittiğini belirterek, “Henüz biçilmemiş 10 dönüm buğdayım vardı. Yangın haberini alır almaz hemen buraya geldim. Tabi ki burayı yakan henüz belli değil. Meçhul, kim olduğunu bilmiyoruz. Orman ekipleri de geldi, yangına hemen müdahale etti. Sağ olsunlar yangını kontrol altına aldılar. Köyden traktörleriyle gelen komşularımıza da teşekkür ediyorum. Ama maalesef buğdayımız yandı, kül oldu gitti. Yapacak bir şey yok, her şey Allah’tan. Koca sene verdiğimiz emek gitti, üzgünüm.” dedi.
Otlattığı koyunlarını yanmaktan zor kurtardığını söyleyen mahalle sakinlerinden Hasan Durgun (54) ise, “Ben bu alanda koyunlarımı otlatıyordum. Her yer alev alev yanıyordu. Orman itfaiyesi geldi. Her yerden söndürme çalışması yaptılar. İtfaiyeden önce köylü traktörleriyle geldi. Koyunlarımı yanmaktan zor kurtardım. Yangın köye doğru gitmeye başladı. Çok korktuk. Orman itfaiyesi hemen gelip yangını söndürdü. Biz de yanacaktık, koyunlar da yanacaktı, köy de yanacaktı.” şeklinde konuştu.

Jandarma ekipleri yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturmayı sürdürüyor. (DHA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ