Reklam
Reklam

2020’NİN İLK BEBEĞİ ‘DORUK LİDER’ 00.01’DE DÜNYAYA GELDİ

2020’NİN İLK BEBEĞİ ‘DORUK LİDER’ 00.01’DE DÜNYAYA GELDİ
  • 01.01.2020
Reklam

Keşan’da ışıklarla süslenen Cumhuriyet Meydanı’nda soğuk havaya rağmen toplanan halk, soğuk havaya rağmen havai fişek gösterisiyle yeni yıla girdi. Keşan Devlet Hastanesinde 00.01’de gerçekleşen doğumla Müge ve Uğur Kılınç çiftinin Doruk Lider isimi verilen bebek 2020 yılının Edirne’de doğan ilk bebeği oldu.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, aileye ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.


AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Türkiye’de yeni yılın ilk bebeklerinden birini kucaklarına aldıklarını belirterek, “Annemiz normal doğumla bebeğini dünyaya getirdi. Vatana, millete hayırlı evlat olmasını diliyorum.” dedi.

Keşan Kaymakamı Nuri Özder de yeni yılın herkese sağlık ve huzur getirmesini temenni ederek, “Yine yeni yılda ilk doğan bebeklerden birisi Keşan’da dünyaya geldi. Bebeğimiz ve ailesine hayırlı ömürler diliyoruz.” diye konuştu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise 4 doğumundan 3’ünün 2019’da, 1’inin ise 2020’de gerçekleştiğini kaydederek, “Bizde yeni yılın ilk bebeğine anne ve babası gibi heyecanlandık. 00.01’de normal doğum oldu. Allah analı, babalı büyütsün.” şeklinde konuştu.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan da, yeni yılı kutlayarak, “Edirne’de 2 yıl üst üste yeni yılın ilk bebeği Keşan’a nasip oldu. Sanıyorum Doruk Lider bebek Türkiye’nin ilk bebeği oldu. Biz kedisine hayırlı ve uzun bir ömür diliyoruz.” dedi.

Yeni yıl Keşan’da coşkuyla kutlanırken; Milletvekili Fatma Aksal, Kaymakam Nuri Özder, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Gürcan KIlınç, İl Genel Meclisi üyesi Halil Bayazıt ve Edirne İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Mercan gece boyunca Keşan’da görev yapan kurumları ziyaret ederek, hem yeni yıllarını kutladı hem de görevlerinde başarı diledi.

EDİRNE’DE YENİ YIL… 

Edirne’de trafiğe kapalı ışıklarla süslenen Saraçlar Caddesi’nde yaklaşık 3 bin kişi, eksi 1 dereceye düşen soğuk havaya rağmen, yerel sanatçıların sahne aldığı konserler ve havai fişek gösterileriyle yeni yıla ‘merhaba’ dedi.


Edirne’de yeni yıl kutlamaları trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi’nde 3 bin kişinin katılımıyla saat 21.00’dan itibaren yerel sanatçıların verdiği konserlerle başladı. Edirne Belediyesi tarafından organize edilen yılbaşı eğlencesi nedeniyle Saraçlar Caddesi ışıklar ve dev çam ağacı dekoru ile süslendi. Burada konserleri izleyen vatandaşlar zaman zaman dev çam ağacı dekoru önünde sevdikleriyle bol bol hatıra fotoğrafı ve selfie çekildi. Belediyenin düzenlediği sokak partisine katılanlar hep bir ağızdan 10’dan geriye saydı ve saatler 00.00’ı gösterince coşkuyla ‘2019’a merhaba’ dedi.


Yeni yıla girildiği an kentin üç noktasından yüzlerce havai fişek atıldı. Caddede toplananlar yeni yılın ilk dakikalarını müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek yeni yıla girmenin mutluluğunu yaşadı.

TEKİRDAĞ’DA 2019’UN SON BEBEKLERİNE VALİ YILDIRIM’DAN KÜÇÜK ALTIN

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, eşiyle birlikte devlet hastanesinin yeni doğan ünitesini ziyaret ederek, 2019’un son bebeklerine küçük altın taktı.


Tekirdağ Valisi ve eşi Güllühan Yıldırım, yılbaşı ziyaretleri ve denetimleri gerçekleştirdi. Vali Yıldırım’a, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Çelik, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel eşlik etti. Vali Yıldırım, yılbaşı gecesi eşiyle birlikte Tekirdağ 2’inci Kısım Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Polikliniği’nde 2019 yılının son bebeklerini ziyaret ederek, küçük altın taktı. Vali Yıldırım yeni doğan bebeklere yeni yılın kendilerine hayırlı olması temennisinde bulunarak, hastaneden ayrıldı.

112’YE ASILSIZ ÇAĞRI YAPANLARI UYARDI

Vali Yıldırım daha sonra 112 Acil Komuta Merkezi’nde nöbette olan çağrı merkezi çalışanlarına ziyarette bulunarak, çalışanların yeni yılını kutladı. Vali Yıldırım, “Sadece sohbet etmek için yada canı sıkıldığı için arayanlarda var. Ne yazık ki bunlarla karşılaşıyoruz. Bunların da mutlaka kendilerine çeki düzen vererek, başkalarının hakkını, ihtiyacı olanların o hizmete ulaşamamasını sağladığını düşünmesi gerekiyor. Bunu engellediklerinin mutlaka düşünmeleri gerekiyor. O nedenle ben özellikle hassasiyet rica ediyorum. Arkadaşlarımızı boş yere meşgul etmesinler. 112’nin meşgul edilmemesi lazım.” dedi.
YENİ YILA POLİS VE JANDARMAYLA UYGULAMA NOKTASINDA GİRDİ

Vali Aziz Yıldırım, daha sonra Malkara yolu üzerinde bulunan uygulama noktasında yeni yıla görevi başında giren polis ve jandarma ekiplerini ziyaret ederek, yeni yılını kutladı. Vali Yıldırım, “Dilerim ki 2020 yılı çok daha hizmetlerin çok güzel daha seviyeye çekildiği, daha güzel, daha mutlu, daha mürefe günlerin yaşandığı bir yıl olur. Bu hem Tekirdağ’ımız için hem de Türkiye’miz için hem de bütün dünyada yaşayan insanlar için böyle cereyan eder. 2020 yılında herkese bütün vatandaşlarımıza mutluluklar diliyorum.” diye konuştu.
Vali Aziz Yıldırım, saat 00.00’ı gösterdiğinde yeni yıla uygulama noktasındaki jandarma ve polislerle birlikte girdi. (DHA)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ