Reklam
Reklam

‘AŞI YOK’ DEDİLER AMA EDİRNE’DEN DE 100 DOZ GÖNDERDİLER

‘AŞI YOK’ DEDİLER AMA EDİRNE’DEN DE 100 DOZ GÖNDERDİLER
  • 18.07.2019
Reklam

Bugün Keşan’da yaşanan olay, sağlıkta gelinen son noktayı da ortaya koydu.

Erikli Sahili’nde oğlunu bir kedinin ısırmasından ötürü Keşan Devlet Hastanesine giderek kuduz aşısı yaptırmak isteyen bir anne, ‘Aşı yok!’ denilmesi üzerine, Edirne de dahil, tüm ilçelerindeki devlet hastaneleri ile irtibata geçerek, oğlunu kuduz aşısı yaptırabileceği sağlık kurumu arayışına girdi. Ancak, ulaştığı tüm hastanelerden olumsuz cevap alan anne, bu sefer Tekirdağ genelindeki hastaneler ile irtibat sağladı ve Malkara Devlet Hastanesinde kuduz aşısı olduğu bilgisine ulaştı.

Konunun sosyal medyada haber olarak yayımlanmasının ardından ise Keşan Devlet Hastanesine Edirne İl Müdürlüğü tarafından 100 doz aşı gönderildiği bilgisi ulaştı.

EDİRNE’DEN 100 DOZ AŞI GELDİ…

Edirne Sağlık İl Müdürlüğünde kuduz aşısı bulunduğu ancak Keşan Devlet Hastanesinden aşı bittiği yönünde bilgi verilmemesi de, ciddiyetsizliği ortaya koydu.

Bu durum ise, ‘Aşı yok’ diyen hastane görevlilerinin, Edirne ile irtibata geçip temin etmek yerine, kolayı seçip hastayı mağdur ettiğini ortaya çıkardı. Ancak konuyla ilgili haberin sosyal medyada yayılması ile birlikte Edirne İl Müdürlüğü ile irtibata geçen sağlık görevlileri, kuduz aşısının bittiği yönünde bilgi verdi ve aşının hızlı bir şekilde teminini sağladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ