Reklam
Reklam

23 AĞUSTOS’TA HALKIN KATILIMIYLA ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILACAK

23 AĞUSTOS’TA HALKIN KATILIMIYLA ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILACAK
  • 09.08.2020
Reklam

Gökçetepe Sahili Zeytindere Güzelleştirme Derneği yöneticileri, bugün düzenledikleri toplantı ile üyelerini ve sahil sakinlerini yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

Sosyal mesafe kuralına uyarak ve maskeli gerçekleştirilen toplantı, Gökçetepe köyündeki okul bahçesinde gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Derneğin Kurucu Başkanı Turgay Tarhan, öncelikle Gökçetepe Sahili’nde kurulan ilk derneğin başkanlığını yapan Salih Tosun’a ve o dönemde görev alan yöneticilere, sahile kazandırdıkları hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

Tarhan daha sonra Mayıs/2020’de kurdukları dernekte bugüne dek yapılan çalışmaları aktardı.

Mayıs ayından bu yana sahildeki yolların genişletilmesi ve stablize kaplanmasının yanı sıra taş duvar yapımı ve küpeçte yapımı gerçekleştirdiklerini söyleyen Turgay Tarhan, dere ıslahı ve mendirek yapımı, sahil yürüyüş yolu ve patartaj basılması, dolgu taşı ve betonlama, stabilize yolun sulanması ve ekipman sağlanması, şemsiyeler için (40) beton platform yapımı, 13 duba ve 70 adet mantarın ipe dizilerek yüzme alanı belirlenmesi, tekne ve çapaların yüzme alanından temizlenmesi, makilik, çalılık ve kötü görünümlü alanların kepçelerle temizlenip kamyonlarla atılması işlerini gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Sahile, çöp istasyonları yapılıp tabelalarının da takıldığını ve çöp konteyneri tedarik edildiğini belirten Tarhan, ayrıca karasinek ve sivrisinek ilaç alımı ve ilaçlama çalışması, trafik bilgilendirme ve çevre bilgilendirme tabelaları yapılması, denize giriş için engelli rampası yapımı, sokak lambaları tamiri ve çoğaltılması, dernek adına sörfler alınıp sörf kursu başlatılması, 10 yıllığına dernek yeri kiralanması, yapılması ve düzenlenmesi, dernek bayrak direklerinin, kurumsal tabela ve totem tabela yapılması ve dikilmesi, namaz vakitleri için hoparlör sistemi ve direk yapımı işlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bundan sonra yapacakları çalışmaları ve projeleri ile ilgili de bilgi aktaran Turgay Tarhan, çalışmalara özellikle site ve kooperatifler başta olmak üzere üyeler tarafından maddi ve manevi destek verildiğini kaydetti.

Tarhan, sahilin en büyük sorunlarından biri olan su ve kanalizasyon ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini bildirdi.

Toplantıda Dernek yöneticileri Abdullah Kemik ve Hasan Boz da bilgilendirme yaptı. Ayrıca üyelerden gelen talepler alındı.

Toplantıda ayrıca 23 Ağustos 2020 Pazar günü saat 12.00’de Gökçetepe Sahili’nde bulunanların tümünün katılımı ile çevre temizliğe yapılmasına karar verildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ