Reklam
Reklam

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ NEDENİYLE TÖREN YAPILDI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ NEDENİYLE TÖREN YAPILDI
  • 03.12.2019
Reklam

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, bugün Cumhuriyet Meydan’ında tören düzenlendi.

Tören, saat 09.30 sıralarında saygı duruşunda bulunulması ve Keşan Belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bazı kurum, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve engelli derneklerinin temsilcileri ile engelliler ve aileleri katıldı.

Keşan Engelliler Derneği, Keşan Engellileri Korum Derneği ve Keşan Zihinsel Engelliler Derneği yöneticilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Keşan Engellileri Koruma Derneği Genel Sekreteri Sedat Aydemir yaptı.

Konuşmasına, 3 Aralık’ın bir bayram ya da kutlama olmadığını ve sadece farkındalık yaratma günü olduğunu vurgulayarak başlayan Aydemir, “Biz yıllardır var olma mücadelesi verdik. Engellilik kutlanacak bir şey değil. Farkındalık yaratılması için çalışıyoruz.” dedi.

Sedat Aydemir, “Engellilerin devletten aldığı maaş çok az. Bir engelli, maaş olarak aldığı 400 TL ile evini geçindiremiyor. İstihdam istiyoruz. İş istiyoruz. 130 bin engelli vatandaşımız devletten iş bekliyor. Ancak devlet engelliye ‘Siz oturun, biz size bakarız.’ diyor. Engellilerin yardımlar ile ayakta kalmaları bekleniyor.” dedi.

Sözlerine, “Engelsiz bir dünya, engelsiz bir Keşan istiyoruz.” diyerek devam eden Aydemir, engelliler için ilçe merkezine yapılması gerekenleri anlattı ve bu konuda Keşan Belediyesinden çalışma yapmasını istedi.

Program, Sedat Aydemir’in konuşmasının ardından sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ