Reklam
Reklam

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
  • 30.08.2022
Reklam

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan ve dünya tarihinin en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıldönümü olan ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’, ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da coşkuyla kutlandı.

Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk töreni düzenlendi. Programda ilk olarak Atatürk anıtına Keşan Kaymakamlığı, Keşan Garnizon Komutanlığı ve Keşan Belediyesi’nin çelenkleri bırakıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Törenin ardından, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Mustafa Özay ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından tebrikler kabul edildi.

‘30 Ağustos Zafer Bayramı’ resmigeçit töreni de saat 10.30’da Kaymakam Yılmaz, Tugay Komutanı Özay ve Başkan Helvacıoğlu tarafından törene katılanların bayramını kutlamasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden tören, askeri bir personelin günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasıyla sürdü.

Törende daha sonra askeri birlik, polis ekipleri ve SARDOS üyeleri tarafından oluşturulan kortej, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunun kalabalığı selamladı.

Çocukların ve ailelerin katıldığı Zafer Bayramı, 100. yılında da coşkuyla kutladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ