Reklam
Reklam

30 BÜYÜKŞEHİR VE ZONGULDAK’A ARAÇ GİRİŞ-ÇIKIŞI 15 GÜN SÜREYLE YASAKLANDI

30 BÜYÜKŞEHİR VE ZONGULDAK’A ARAÇ GİRİŞ-ÇIKIŞI 15 GÜN SÜREYLE YASAKLANDI
  • 03.04.2020
Reklam

malat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü salgını nedeniyle bir dizi kısıtlamalar daha getirildiğini açıkladı.

Bu gece itibarı ile corona virüs salgınına karşı tedbir anlamında yeni kısıtlamalar eklendiğini belirten Erdoğan, “Kendi arabalarıyla şehirler arası yolculuk yapan vatandaşlarımızı kontrole tabi tutuyorduk. Bu gece itibarıyla ülkemizin 30 büyükşehiri ile Zonguldak ilimizi de araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Bu şehirlerimize gıda, ilaç ve temizlik gibi zorunlu ihtiyaç, lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılamayacaktır.” dedi.

30 büyükşehir ile Zonguldak’taki araç giriş çıkışlarını 15 gün boyunca yasakladıklarını ancak sürenin uzatılabileceğini de kaydeden Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamasını da 65 yaş üstünden sonra 20 yaş altına da çektiklerini bildirerek, “1 Ocak 2000 doğumlulardan sonrası da bu geceden itibaren sokağa çıkamayacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşlar için de yeni bir uygulama başlattıklarını belirterek, “Pazar yerleri ve marketler gibi, insanların toplu bulunduğu alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Tüm bunlara ilave olarak Türkiye genelinde insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbiri almayı sürdüreceğiz. Gereken ilave tedbirler illerde alınıp uygulanabilecektir. Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda asla bir arada bulunulmayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak riayet edilecektir. İkazlara uymayanlara gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.

Ülkemizde hayatı ne zaman normale döndüreceğimiz 83 milyon olarak bizlerin elindedir.” dedi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ