Reklam
Reklam

43 KİŞİ EMLAK DANIŞMANLIĞI BELGELERİNİ ALDI

43 KİŞİ EMLAK DANIŞMANLIĞI BELGELERİNİ ALDI
  • 04.07.2019
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (TOBB MEYBEM) işbirliği ile düzenlenen “Sorumlu Emlak Danışmanlığı” ve “Motorlu Kara Taşıtları Alım – Satım Sorumlusu” sınavları, 2-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Keşan TSO Yönetim Kurulu üyesi Cüneyt Yüksekdağ, sınavların, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Mesleki Yeterlilik Kanunu kapsamında uygulanan ile zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgelerini bağlı bulundukları birliğin iştiraki olan TOBB MEYBEM ve Keşan TSO işbirliği ile düzenlendiğini ifade etti.

Yüksekdağ, 2-3 Temmuz 2019 tarihleri arasında, Sorumlu Emlak Danışmanlığı Seviye 5 sınavlarının toplam 21 adayın katılımı ile gerçekleştirdiğini belirterek, “Sınavlarımızda önemli ölçüde mesleki bilgi isteniyor. Bu sınavlarımıza toplam 43 kişiye katılarak başarılı olanlar Emlak Danışmanlığın Belgelerini almaya hak kazandılar.” dedi.

Cüneyt Yüksekdağ, şöyle devam etti: “13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren Bakanlığımızın kararı ile zorunlu olan ve yürürlüğe girecek olan Motorlu Kara Taşıtları Alım – Satım Sorumlusu Belgelerini Hamzadere Bölgemizde toplam 92 kişiye verdik. Adaylarımıza, teorik ve performans sınavları uygulandı. Mesleki Yeterlilik Kanunu kapsamında 13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren zorunlu olarak yürürlüğe girecek olan Motorlu Kara Taşıtları Alım – Satım Sorumlusu Seviye 5 sınavlarımızı 2018 Ağustos döneminden itibaren düzenli olarak gerçekleştiriyoruz ve 4-5 Temmuz 2019 tarihinde düzenlemiş olduğumuz sınavlar ile toplam 5 kere sınavları düzenleyip, toplam 92 kişi sınava girerek, belgelerini kendilerine verdik.’’

Yüksekdağ, Keşan TSO tarafından düzenlenen mesleki yeterlilik belgelerinin üyeler, diğer tüm ticaretle uğraşan kişiler ve potansiyel olarak bu işleri yapacak olan kişilerin ticaretlerini sürdürmelerinde yasal olarak gerekliliğin önemini de vurgulayarak, konuyla ilgili Keşan TSO Eğitim Koordinatörü Kadir Can Tunç’a başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ