Reklam
Reklam

49 KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU, 5 MİLYON TL FAİZSİZ KREDİ VERİLDİ

49 KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU, 5 MİLYON TL FAİZSİZ KREDİ VERİLDİ
  • 04.07.2022
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) KOSGEB Temsilcisi Kadir Can Tunç, bugün düzenlediği basın toplantısında, KOSGEB tarafından ikinci fazı başlatılan genç istihdamına yönelik kredi destek programı hakkında bilgilendirmede bulundu. Tunç açıklamasında, bir önceki program dahilinde 49 kişinin iş sahibi olduğunu ve toplam 5 milyon TL faizsiz kredi verildiğini bildirdi.

2022’nin Ocak, Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilen ilk genç istihdamına yönelik kredi destek programında Keşan, İpsala ve Enez’den toplam 49 kişiye iş sağladığını dile getiren Kadir Can Tunç, bölgedeki yerel işletmelere toplam 5 milyon TL faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağladıklarını kaydetti.

1 Temmuz itibarıyla destek kredisinin 2. fazının başladığını vurgulayan Tunç, şöyle devam etti: “1 Temmuz ve 10 Ağustos ikinci programı kapsamında mikro ölçekli işletmelerde 9 çalışanı olan işletmelere 2, 10 ve üzeri çalışanı olan işletmeler için de 5 kişiye kadar kredi olanağı sağlayacağız. Kredimiz kişi başı 100.000 TL faizsiz olmak üzere 2 yıl sonra geri ödemesi yapılacaktır. Başvuru işlemlerimizin hepsi e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Bu kredi için işveren tarafındaki şartımız 2019’dan önce kurulmuş olmasıdır, çalışan olarak istihdam edilecek olan kişinin ise lisans, yüksek lisans veya meslek lisesi mezunu olma şartımız vardır.”

Kadir Can Tunç, açıklamasının sonunda, başvuruda bulunmak isteyenlerin bilgi almak için Keşan TSO’da bulunan KOSGEB temsilciliğini ziyaret edebileceklerinin altını çizdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ