Reklam
Reklam

SARDOS, İLK BİSİKLETLERİ TESLİM ETTİ…

SARDOS, İLK BİSİKLETLERİ TESLİM ETTİ…
  • 18.07.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneğinin(SARDOS) yeni projesi olan ”Tavan arasından, Sokak arasına’da ilk bisikletler sahibini buldu.

Her hafta Çarşamba günleri yapılan ve herkesin katılabileceği Çarşamba Alıştırma Sürüşü (ÇAS) ile birlikte üç bisiklet, Siğilli köyünde çocuk ve gençlere teslim edildi.

Keşan’dan başlayan alıştırma sürüşü cevizlik dere istikametini takip ederek, çeltik ve ayçiçeği tarlaları arasından Siğilli köyüne çıkıldı.

Meşhur bamyası ile de tescilli olan köyde SARDOS bisikletçilerini Siğilli Köyü Muhtarı Kadir Yotaz, ihtiyar heyeti  ve halk karşıladı. Muhtar Yotaz tarafından, daha önce tespit edilen çocuk ve gençlere bisikletler teslim edildi.
Proje koordinatörü Şinasi Göktaş yaptığı açıklamada, duygularını şöyle ifade etti: “Uzun süredir planladığımız projemizde  bugün itibarıyla ilk bisikletleri teslim etmekten büyük mutluluk duyduk. Siz hiç olmasını isteyip de sahip olamadığınız ve hayallerinizi süsleyen bir şeye sahip olmanın nasıl bir duygu olduğunu biliyor musunuz? Ben de bilmiyorum, ama bunun nasıl bir şey olduğunu bugün gördüm. Bizler bir sivil toplum kuruluşu olarak her zaman insanların yüreğine dokunacak hamleler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bugün keşke üç değil de, 30 bisiklet verebilseydik. O da olacak umarız, umudumuzu hiç yitirmedik. Bazı duygularımızı kaybetmeye başladığımız bu günlerde ‘Veren el, alan elden üstündür’ atasözümüzü tekrar hatırlamakta fayda olacağı düşüncesindeyiz. Tavan arasında, depoda kullanılmayan bisikletlerinizi bizlere bağışlayın ki biz onların gerekli bakımlarını yaparak, bir çocuk ve gencimizin rüyasına ortak olalım.
Bize bu projemizde destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız, bağışlamak istediğiniz bisiklet olursa bizimle 546 9158600 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Arayın biz gelip alalım, bir çocuk ve gencimizin rüyasına ortak olalım.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ