Reklam
Reklam

5 BİN TL’LİK İKRAMİYEDEN ÇİFTÇİLER DE FAYDALANABİLECEK

5 BİN TL’LİK İKRAMİYEDEN ÇİFTÇİLER DE FAYDALANABİLECEK
  • 22.12.2023
Reklam

Çalışan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesini de öngören Torba Yasa Teklifi görüşmelerine Genel Kurul’daki bütçe mesaisi nedeniyle ara verilmişti.

Bütçe görüşmelerinin 25 Aralık’ta tamamlanmasının ardından, Torba Yasa Teklifi 26 Aralık’ta tekrar gündeme alınacak. Teklifin en geç 27 Aralık’a kadar yasalaşması bekleniyor.

Yasanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasıyla birlikte çalışan emeklilere yönelik 5 bin TL’lik ikramiye ödemelerinin 29 Aralık’ta hesaplara aktarılması bekleniyor.

ÇALIŞMAYAN EMEKLİYE İKRAMİYE YATIRILMIŞTI

Emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmış ve 2023 Ekim ödeme döneminde gelir veya aylık ödemesi yapılan sigortalı ve hak sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödenmişti.
4 MİLYON 689 BİN KİŞİ İKRAMİYEDEN YARARLANACAK

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, çalışan emeklilere bir defaya mahsus 5 bin TL ödenmesine yönelik düzenlemeden, 4 milyon 688 bin 945 kişinin yararlanacağını bildirdi.
5000 TL emekli ikramiyesinden çalışan emekliler, ikramiye düzenlemesi kapsamına alınmamıştı. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı çiftçiler de çalışan emekli sayıldığı için 5000 TL emekli ikramiyesi ödemesi alamamıştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, “İlk düzenlemeden yararlanamayan, çiftçi ve BAĞKUR’lu esnaf emeklimiz başta olmak üzere 4 milyon 689 bin emeklimiz de 5 bin TL ödeme imkanından faydalanacak.” dedi.
Buna göre; Yapılacak olan çalışma kapsamında 5000 TL ikramiyeden çiftçilerde faydalanabilecek.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ