Reklam
Reklam

500 TL İLE 1300 TL ARASINDA ÜCRET İSTENDİĞİ İDDİA EDİLDİ

500 TL İLE 1300 TL ARASINDA ÜCRET İSTENDİĞİ İDDİA EDİLDİ
  • 17.12.2020
Reklam

COVİD-19 hastalığına yenik düşerek hayatını kaybedenlerin yakınları, cenazenin yıkanması için afaki ücret alındığı iddia etti.

Dünya ve ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da son zamanlarda COVİD-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı giderek artıyor.

Koronavirüsün bulaşıcı olması nedeniyle, cenaze yıkayanlardan birçoğunun hastalıklı ölülerin cenazelerini yıkamak istemediği ve bunun sonucunda da cenazeleri yıkamaya gelenlerin vefat eden kişinin yakınlarına yüksek fiyat çektiği bildirildi.

Sitemizi arayarak konuyla ilgili tepkisini dile getiren vatandaşlar, hastane morguna cenaze yıkamak için gelen kadınların 500 ile 1300 TL arasında ücret istediğini iddia etti.

Yakın zaman önce koronavirüse yakalanan yakınını kaybettiğini dile getiren bir vatandaş, cenazesini yıkamak için gelen kadınlarla adeta tartışmalı bir şekilde pazarlık yaptıklarını ve 500 TL’ye cenazesini yıkattığını söyledi.

Maddi durumu iyi olan kişilerin istenilen parayı pazarlık yapmadan verdiğini vurgulayan tepkili vatandaş, pandemide maddi sıkıntıya giren kişilerin cenaze yıkama parası için kara kara düşünmeye başladığını belirtti.

Bulaşıcı hastalıklı bir cenazeyi yıkamanın bedelinin çok fazla olduğunun altını çizen vatandaş, ilgililerin konuyla ilgili çalışma yapmasını istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ