Reklam
Reklam

57. VE 27. ALAY TEMSILCILERINDEN BAŞKAN HELVACIOĞLU’NA LİYAKAT ANITI ZİYARETİ…

57. VE 27. ALAY TEMSILCILERINDEN BAŞKAN HELVACIOĞLU’NA LİYAKAT ANITI ZİYARETİ…
  • 02.07.2019
Reklam
  1. Alay ve 27. Alay temsilcileri, 2 Temmuz 2019 Salı günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti ve ilçeye liyakat anıtı yapılmasıyla ilgili görüştü.

Saat 14.30 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen 57. Alay Temsili Komutanı Hikmet Selim Yılmaz, 27. Alay Temsili Komutanı Hakan Eşme ve beraberindeki heyet, Başkan Helvacıoğlu tarafından makam odasında ağırlandı.

Çelebi köyünde kurulması planlanan liyakat anıtı ile ilgili olarak Başkan Helvacıoğlu’nu ziyaret ettiklerini belirten Yılmaz, “27. Alay’la birlikte Keşan’da 7 yıldır güzel işlere imza atıyoruz. Emek yüce bir değerdir. Bu değeri liyakatlandırmak gerekir. Benim işim tarih. Tarihi de gelecek kuşaklara en doğru şekilde aktarmalıyız. Liyakat anıtı yapılması için adımlar atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz. Keşan’ı tarihsel süreçteki yeriyle örtüştürmek istiyoruz. Keşan’da 27. Alay’la ilgili temsilciler grubu oluşturma çalışmalarımız da var.” dedi.

  1. Alay’ın hem Keşan hem de Çanakkale Muharebeleri için çok önemli olduğunu bildiren 27. Alay Temsili Komutanı Hakan Eşme de “Bugüne kadar kimsenin bilmediği veya farkına varmadığı bir sürecin altını yavaş yavaş doldurarak yolumuza devam ediyoruz. Çalışmalarımıza büyük emek veriyoruz. Bu emeğin de saygı görmesi gerektiğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Helvacıoğlu’na plaket takdim edildi.

Başkan Helvacıoğlu da ziyaret nedeniyle 57. ve 27. Alay temsilcilerine teşekkür etti ve yürüttükleri çalışmalarda Keşan Belediyesi olarak destek olacaklarını bildirdi.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ