Reklam
Reklam

62 YILLIK ANITIN YERİ DEĞİŞİYOR

62 YILLIK ANITIN YERİ DEĞİŞİYOR
  • 15.07.2019
Reklam

Hastane Caddesi’ndeki Şehitlik Parkı’nda bulunan ve önünde bazı törenlerin yapıldığı Keşan Şehitlik Anıtı’nın, Asri Mezarlık yakındaki alana taşınması planlanıyor.

Bugün, Asri Mezarlık’taki Şehitlikte gerçekleştirilen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programına katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, program sonrası Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve katılanlara Şehitlik anıtıyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Hastane Caddesi’ndeki Şehilik Anıtı’nı Asri Mezarlık yanındaki alana taşımak ve yeni yerinde örnek bir Şehitlik Anıtı yapmak istediklerini söyledi.

Araçlarıyla Sanayi Kavşağı’ndan geçen herkes tarafından görülebilecek şekilde bir anıt yapmayı düğündüklerini dile getiren Helvacıoğlu, “Şehitlikprogramlarımızı kabirlerin arasındaki krodir üzerinde yapmak zorunda kalıyoruz. Çarşı merkezimizdeki Şehlik Anıtı’mızı buraya taşıyıp, görselliği ile ön plana çıkacak ve ilçemize yakışacak bir anıt yapmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili düşüncelerimizi ve projemizi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

DÖNMEZ: “KEŞANIMIZA YAKIŞIR BIR ANIT YAPILMASI ÇOK GÜZEL OLUR”

Keşan Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ferhat Dönmez de Şehitlik anıtının taşınması konusunda eski Belediye Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a da düşüncelerini paylaştığını dile getirerek, “Çarşı merkezimizdeki Şehitlik Anıtı’mızın buraya taşınması ve Keşanımıza yakışır bir anıt yapılması çok güzel olur. Şehitlerimizin büyük fotoğraflarının, bilgilerinin ve anılarının yer aldığı bir şehitlik yapılmasını istiyoruz. İnşallah en kısa sürede hayata geçirilir.” diye konuştu.

1957 yılında 1. anıt, 1982 yılında ise 2. anıt yapılan Keşan Şehitlik Anıtı’nda; İstiklal Savaşı’nda 6, Kıbrıs Türk Barış Harekâtı’nda 2 ve İç Güvenlik Harekâtı’nda şehit düşen 13 askerimizin  toplam 21 kabri bulunmaktadır.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ