Reklam
Reklam

75 BİN TL’YE KADAR, FAİZSİZ VE 3 YIL ÖDEMESİZ KREDİ DESTEĞİ…

75 BİN TL’YE KADAR, FAİZSİZ VE 3 YIL ÖDEMESİZ KREDİ DESTEĞİ…
  • 04.05.2021
Reklam

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç, KOSGEB tarafından işletmelere verilecek faizsiz ve 3 yıl ödemesiz kredilerle ilgili açıklamada bulundu.

2021 yılı itibariyle bölge girişimcilerine KOSGEB’ten 1.5 milyon TL destek sağlandığını belirten Tunç, KOSGEB olarak pandemiden etkilenen imalat sektörüne kredi programı başlatıldığını söyledi.

Kadir Can Tunç şunları ifade etti: “Başvurular 3 Mayıs itibariyle e-devlet üzerinden başladı. 9 çalışana kadar istihdamı olan işletmelere 30 bin TL, 10 ve üzeri çalışanı olan işletmelere de 75 bin TL’ye kadar faizsiz ve 3 yıl ödemesiz olmak üzere bu kredi desteğini sağlıyoruz.”

Tunç şöyle devam etti: “Özellikle belirtmek istediğim 3 önemli kriterimiz var. Bu destekten sadece imalatçılar yararlanabiliyor, perakende ve hizmet sektörleri bu paket kapsamı dışında.
Diğer bir kriterimiz ise işletmenin aktif olarak vergi ve sigorta borcunun olmaması gerekiyor. Son çıkan yapılandırmada borçlarını yapılandırmış olanlar bundan muaf olacak; ancak aktif vergi ve sigorta borcu olanlar bu destekten yararlanamayacaklar.
Son olarak geçtiğimiz yıl kredi garanti fonu aracılığıyla ‘İşe Devam Kredisi’ olarak adlandırılan ve kamu bankalarından alınan kredilerden yararlanan işletmelerimiz bu desteklerden yararlanamayacak. Yani imalatçıysanız, cari ve aktif bir borcunuz yoksa bu krediden yararlanabileceksiniz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ