Reklam
Reklam

86 MEZUNLARININ EMEKLERİNE GÖLGE DÜŞÜRDÜLER!

86 MEZUNLARININ EMEKLERİNE GÖLGE DÜŞÜRDÜLER!
  • 12.11.2019
Reklam

Bilal Ergeç Parkı’nda, 86 mezunları tarafından dikilen fidanlardaki plaketlerin bazıları alındı bazıları ise kırıldı.

Mezunlar yapılan bu davranışı kınarken, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise parka kamera sistemi konulacağını belirtti.

Bilal Ergeç Parkı’nda, 9 Kasım 2019 Cumartesi günü Keşan Lisesi 1986 mezunları tarafından fidan dikme töreni yapıldı.

Mezun öğrenciler, ıhlamur ve iğdeden oluşan 74 fidanı, düzenledikleri törenle parka dikti.

Dikilen fidanların üzerine ise öğrenciler, okul numaraları ve isimlerinin yazıldığı plaketleri astı.

Ancak 11 Kasım 2019 Pazartesi sabahı diktikleri fidanları sulamak için parka giden öğrenciler, bazı fidanlarda asılı olan plaketlerin yerinde olmadığını bazılarının ise yerde kırılmış vaziyette olduğunu gördü.

Bu durumdan büyük üzüntü duyan mezun öğrenciler, “Bizler Keşan’a nefes olmak için, kilometrelerce uzaktan gelip fidanlarımızı diktik. Gelecek nesillere yeşil bir Keşan bırakmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Genç yaşta kaybettiğimiz arkadaşlarımızı da unutmayarak, onlar için de fidan dikip, okul numaralarını ve isimlerini yazarak, aynı zamanda onları yad ettik. Ancak 2 gün içinde fidanlarımızda asılı olan plaketlerin alındığını bazılarının ise kırıldığını gördük. Bundan derin üzüntü duyduk. Bugün plaketlerimize zarar verenlerin, yarın fidanlarımıza da zarar vereceği endişesini taşıyoruz.” dedi.

Konuyu ilgili Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile de paylaştıklarını belirten mezunlar, “Sayın Başkanımız da en az bizim kadar üzüntü duydu ve bu davranışı sergileyenleri kınadı. Ayrıca bu konuda tedbir alınacağının da sözünü verdi. Parka en kısa sürede kamera sistemi konulacak ve fidanlık alanımıza zarar gelmemesi için başka önlemler de alınacak. Sayın Başkanımız bu konuda bize destek olacağını söyledi.” şeklinde konuştu.

Öte yandan, parktaki aydınlatma lambaları da kırılmıştı.

Parkın, Çarşamba günler semt pazarını kurulduğu tarafındaki İstinat duvarı üzerinde bulunan aydınlatma lambalarının, nereyse tamamının kırıldığı görülmüştü.

Vatandaşlar, bu duruma da tepki göstermişti.

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ