Reklam
Reklam

ARAS: “BU KONUDA GEREKLİ VİZYONA SAHİP OLDUĞUMA İNANIYORUM.”

ARAS: “BU KONUDA GEREKLİ VİZYONA SAHİP OLDUĞUMA İNANIYORUM.”
  • 12.02.2020
Reklam

Gülşen Aras, bugün CHP Keşan İlçe Lokalinde düzenlenen basın toplantısında, CHP Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Saat 14.00’te başlayan toplantıya; İl Genel Meclisi üyesi Erdoğan Gümülcineli, bazı İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nasip Çakır ve partili kadınlar katıldı.

Gülşen Aras, CHP Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını açıklıyor…

Keşan'ın Neşe'si paylaştı: 12 Şubat 2020 Çarşamba

Toplantının açış konuşmasını yapan ve Keşan İlçe Kadın Kolları Genel Kurulunun 27 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirileceğini belirten Çakır, Gülşen Aras’ın adaylık açıklaması için toplandıklarını ifade ederek, Aras’a başarılar diledi ve katılan kadınlara da teşekkür etti.

“BU KONUDA GEREKLİ VİZYONA SAHİP OLDUĞUMA İNANIYORUM”

Daha sonra konuşmasını yapan ve sözlerine katılanlara ‘Hoş geldiniz.’ diyerek başlayan Gülşen Aras, kendinden şöyle tanıttı: “Ben Gülşen Aras. 36 yaşındayım, Keşanlıyım, evli ve bir çocuk sahibiyim. Lise mezunuyum. Dünya çapında hizmet veren bir firmanın Türkiye liderliğini yapmaktayım. Sosyal Demokrat, Cumhuriyet Halk Parti kökenli bir ailenin mensubuyum ve bunlarla birlikte bu ülkeyi çocuklarımız için güvenli, özgür, eşit, mutlu bireyler olarak yaşayabilecekleri çağdaş bir ülke haline getirmenin, geçmişten bugüne devreden bir borcu sahiplenmenin sorumluluğunu da taşıyorum. Dolayısıyla, siyasette elimiz, söyleyecek sözümüz olsun istiyorum. Bunun yolunun da emek verdiğim siyasal mecradan görev ve sorumluluk almaktan geçtiğini iyi biliyorum. Bu gerçekten yola çıkarak, sahip olmaktan onur duyduğum sosyal – demokrat dünya görüşümün gereği yıllardır bir nefer olarak görev yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi saflarında, artık çözüm noktalarına müdahil olmak ve daha fazla katkı sunmak için Keşan İlçe Kadın Kolları başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Bu konuda gerekli vizyona sahip olduğuma inanıyorum.”

“SÖZÜM OLSUN!”

Aras konuşmasını şöyle sürdürdü: “Göreve geldikten sonra CHP’nin genel ilkeleri çerçevesinde yerel parti organları ve Edirne İl Kadın Kolları başkanlığımız ile uyum ve eş güdüm içerisinde parti için kendimize düşen ne varsa hiçbir ön yargı taşımadan tüm enerjimizle seferber olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Artık elini taşın altına koyma zamanıdır. Ve çağrım; sesimizi çoğaltacak, sözümüze söz katacak tüm duyarlı kadınlarımızadır. Önce yapılacak çocuk adedinden kürtaja, normal doğumdan sezaryene kadar utanç duyduğum daha birçok pervasızlığa kısacası kadınların en mahrem alanlarına kirli elleri ve çirkin zihniyetleriyle müdahil olanlara karşı sözüm olsun!

Son 10 yılda kadına karşı şiddetin % 1400 kat artmasına göz yumanlara, kadınları ulusal kimliklerinden etnik aidiyetlerine, dini inançlarından mezheplerine, sosyal yaşamlarından giyinme biçimlerine, eğitim kurumlarından meslek örgütlerine kadar bin parçaya bölüp birbirine düşürenlere, kadınların özgüvenlerini yok ederek; okumalarını, öğrenmelerini, sorgulamalarını, bilinçlenmelerini önleyerek, erkek egemen toplumun vitrin modelleri, ucuz iş gücü ve işsiz yedekleri ve ailelerin itaatkâr hizmetçilerine dönüştürenlere karşı sözüm olsun!

Çocuklarımızı eğitim zayiatlarında, iş kazalarında; işsizliğin, çaresizliğin, umutsuzluğun kahredici girdaplarında yok edenlere karşı sözüm olsun!

Dindar ve kindar nesil projesiyle yola çıkıp, halkı onlarca karşıtlık üzerinden parçalara bölüp birbirine kırdıran ve herkesin, her şeyin tek ve mutlak hakimi olma hisleriyle yanıp tutuşan çağımızın yeni tiranlarına karşı sözüm olsun!

Ormanların, SİT alanlarının, göllerin, akarsuların, kıyıların yandaşlara peşkeş çekilip yok edilmesine ve ülkemin tüm birikimlerinin gözü dönmüş bir iştahla talan edilmesine karşı sözüm olsun!

Siyasal hedefleri, güçlü idealleri, ulaşılabilir hayalleri olan tüm kadınlarımıza seslenmek istiyorum; Bütün bunlara ve hayata dair söyleyecek bir sözünüz varsa gelin birlikte söyleyelim sözümüz olsun!”

“HEP BİRLİKTE BİZ OLMAYA GELİYORUZ”

Keşan İlçe Kadın Kolları’na kırmızı listesi ile aday olduğunun altını çizen Gülşen Aras, sözlerini şöyle tamamladı: “Kendi hür irademle çıktığım bu yolda desteklerinizi bekliyorum.

Bu arada asil, yedek ve il delegeliği listelerini hazırlamadığımı belirterek, birlikte hazırlamak üzere adaylık açıklamam bitiminde kadrolarımıza aday olmak isteyen tüm kadınlarımızı biz olacağımız listemize dahil olmaya davet ediyorum. Çünkü hep birlikte biz olmaya geliyoruz.

Güçlü kadınlar, güçlü Keşan ve gülü örgütün bu sayede oluşacağına inanıyorum.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ