Reklam
Reklam

9 KİŞİNİN BİNDİĞİ TARIM ARACI TRAFİKTEN MEN EDİLİRLDİ

9 KİŞİNİN BİNDİĞİ TARIM ARACI TRAFİKTEN MEN EDİLİRLDİ
  • 13.06.2024
Reklam

Dün akşam saatlerinde, polisin Keşan’da gerçekleştirdiği ‘şok’ asayiş uygulamasında, bir araçta büyük miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, üzerinde 9 kişi olan plakasız tarım aracı trafikten menedildi, bir araç otomobil sürücüsüne de aracında çakar bulundurmaktan 6 bin 439 lira ceza kesildi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçenin bir çok noktasında araçlar üzerinde asayiş denetimi yapıldı.

7 noktada 150 personelin katılımıyla gerçekleştirilen şok uygulamasını; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın da takip etti.

Uygulamada şüpheli görülen araçlar durdurularak hem içerisi arandı hem de araçlardakilerin GBT’leri sorgulandı. Uygulama kapsamında 915 kişinin GBT’si sorgulanırken, 351 araç da kontrol edildi.

Polis, Alparslan Türkeş Meydanı’nda üzerinde 9 kişinin bulunduğu tarım aracını durdurdu. Araçtakiler aşağıya indirilirken, sürücüsüne ‘Trafiği tehlikeye düşürmek’ten 690 TL ceza uygulanıp, araç çekici marifetiyle trafikten menedildi.

Uygulama sırasında şüphelenilerek durdurulan bir aracın içerisinden büyük miktarda uyuşturucu çıktı.

Aracı detaylı inceleyen polis, arka koltuğun altında bulunan çanta içerisinde 162,52 gram metamfetamin, 4,97 gram esrar ve 13 sentetik hap ele geçirdi. Araç sürücüsü, gözaltına alındı.

Bir araçta çakar bulan polisler, araç sürücüsüne 6 bin 439 TL ceza kesti.

Polis, uygulama kapsamında 351 araç ve sürücüsünü de kontrol etti. 41 araç ve sürücüsüne 117 bin 83 TL idari para cezası uygulandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ