Reklam
Reklam

AK PARTİ KEŞAN İLÇE BAŞKANI GÜRCAN KILINÇ: “KEŞAN’DA HÜKÜMETİN GÜCÜ HİSSEDİLMEYE BAŞLADI”

AK PARTİ KEŞAN İLÇE BAŞKANI GÜRCAN KILINÇ: “KEŞAN’DA HÜKÜMETİN GÜCÜ HİSSEDİLMEYE BAŞLADI”
  • 26.09.2019
Reklam

AK Parti Keşan İçe Başkanı Gürcan Kılınç, hafta başında, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte gerçekleştirdikleri Ankara temaslarını değerlendirdi.

Kılınç, 24 Eylül 2019 tarihinde Ankara’da, Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte Bakanlık ziyaretlerinde bulundu.

Ankara temasları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gürcan Kılınç, birçok Bakanlık ve Müdürlük ile temaslarda bulunduklarını dile getirerek, görüşmelerin oldukça olumlu geçtiğini söyledi.

Keşan’ın ihtiyaçlarına yönelik olarak yapılacak projelerin Belediyenin tasarruf tedbirleriyle hayata geçirildiğini fakat bu projelerin hayata geçirilmesi ve Keşan’a kazandırılması konusunda çeşitli hibe fon kaynakları ile Bakanlık desteklerinin kullanılmasının önemine değinen Kılınç, şunları kaydetti: “Hükümetimizin gücü Edirne ve Keşan’da hissedilmeye başladı. Ankara temaslarımızın olumlu sonuçları ve geçtiğimiz günlerde Edirne’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan bu konudaki önemli işaretlerdir. Biz konuşmuyoruz çalışıyoruz. Keşan’ı marka şehir haline getireceksek birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız. En öncelikli anlayışımız bu olmalı. Keşan’ı daha iyi yerlere getirme mücadelemizde herkes yanımızda olsun istiyoruz.”

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDAN YENİ STADYUM TALEBİ VE YÜZME HAVUZUNUN KAPANMASI İÇİN 1 MİLYON HİBE DESTEĞİ

Gürcan Kılınç, şöyle devam etti: “Sayın Vekilimiz, Belediye Başkanımız ve şahsım Keşan’ımızın ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz Ankara görüşmeleri kapsamında birçok bakanlık ve müdürlük ile temaslarda bulunduk. Ankara’daki ilk görüşmemizi Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile gerçekleştirdik. Spor Bakanımızla Keşan’ımızda bulunan spor tesislerimizin artık ihtiyaçlara cevap vermediğini paylaştık. Nüfusumuza oranla yeni bir stadyum yapılması ve gençlerimiz için yeni etkinlik alanları oluşturulması konusunda çalışmalar yapacağımızı kendisine ilettik. Bu görüşmeler kapsamında da yüzme havuzumuzun üstünün kapatılması konusunda 1 milyonluk hibe desteğini Keşan’ımıza kazandırdık.”

“BELEDİYEMİZ PAZARYERİ İÇİN YILBAŞINDA İLK KAZMAYI VURUR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ”

Kılınç, Ankara görüşmelerinde Keşan’ın en öncelikli sorunlarından biri olan pazaryeri ile ilgili de temaslarda bulunduklarını belirterek, “Eski itfaiye binamızın bulunduğu alanda, mevcut pazaryerimize entegre olarak düşünülen yeni pazaryeri için Milli Eğitim Müdürlüğümüzün o alanda bulunan hizmet binasının başka bir alana taşınması konusundaki fikirlerimizi ilettik. Yeni pazaryeri olarak kullanılması planlanan o alanın daha verimli ve işlevsel olarak değerlendirilebilmesi için öncelikle Milli Eğitim Müdürlüğü binasının bahsi geçen alandan başka bir yere alınmasını talep ettik. Bu konuda Belediyemiz ile birlikte çözümler üretmeye çabalıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz Milli Eğitim Bakanlığı ziyaretimizin sonuçlarını önümüzdeki günlerde tekrar değerlendireceğiz. Bu anlamda da Milli Eğitim Binası orada olsun veya olmasın Belediyemizin yılbaşında buraya ilk kazmayı vurmayı planladığını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

ANKARA’DA DSİ İLE SAROS’UN SU PROBLEMİ VE ALTYAPISI KONUŞULDU” 

AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Ankara ziyaret programı kapsamında bir önemli ziyaretin de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğüne yapıldığını belirtti.

Kılınç, DSİ ziyareti ile ilgili şunları aktardı: “Ankara’da bir diğer önemli ziyaretimizi de DSİ’ye gerçekleştirdik. Erikli, Yayla, Mecidiye sahil ve köylerimizde yaşanan su ve arıtma problemlerinin ivedilikle aşılması için görüşmelerde bulunduk ve Belediyemiz tarafından hazırlanan projelerimizi DSİ Genel Müdürlüğümüze sunduk. Yaz sezonunda 300 Bin nüfusa ulaşan Saros Körfezi’nin en önemli sorunu olan içme suyu ve arıtma ile ilgili çalışmalarımızın da yakın zamanda tamamlanmasını umut ediyoruz. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile olan görüşmelerimizde de Keşan’ın ihtiyaçları için tespit edilen ve Belediyemiz tarafından projelendirilen tüm çalışmaların onayını almamız bizleri oldukça memnun etti.”

“KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NDAN TAM DESTEK”

Gürcan Kılınç son olarak, Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmelerde bulunduklarını ve bu kapsamda Keşan Belediyesi tarafından hazırlanan Kültür ve Sanat Merkezi, Kütüphane ve Konferans Salonları projelerinin Bakanlık tarafından eksiksiz desteklendiğinin müjdesini verdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ