Reklam
Reklam

AK PARTİ’LİLER ‘2 BÜYÜK İLÇE HARİCİNDE KAPATILSIN’, CHP VE İYİ PARTİ’Lİ ÜYELER ‘HİÇ BİRİ KAPATILMASIN’ DEDİ

AK PARTİ’LİLER ‘2 BÜYÜK İLÇE HARİCİNDE KAPATILSIN’, CHP VE İYİ PARTİ’Lİ ÜYELER ‘HİÇ BİRİ KAPATILMASIN’ DEDİ
  • 07.07.2020
Reklam

Edirne İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplarının 4. birleşiminde ilçe özel idarelerinin kapatılması konusu ele alındı.

Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında, son 6 ay içerisinde 3. kez gündeme gelen il özel idarelerinin kapatılması konusu bu kez karara bağlandı.

AK Parti Grubu iki büyük ilçe dışındaki ilçe özel idarelerinin kapanmasını önerirken, CHP ve İYİ Parti’li üyeler ise kapatılmamasını istedi. Yapılan oylama sonucunda 8 ilçe Özel İdaresi’nin faaliyetlerine devam etmesi, oy çokluğu ile kabul edildi.

Köylere Yönelik Hizmetler ve ORKÖY Komisyonu Başkanı Erdinç Can, ilçe özel idareleri ile ilgili hazırlanan raporu sundu. AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut, AK Parti grubu olarak Uzunköprü ve Keşan dışındaki ilçe özel idarelerinin kapatılmasından yana olduklarını ifade etti.

CHP Grup Başkanvekili Erdoğan Gümülcineli ise bu tür konularda özel idare bürokratlarının meclise bilgi vermesi gerektiğini, ilçe özel idarelerinin yetkilerinin kanunlar çerçevesinde arttırılmasını istediklerini vurguladı.

Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş tarafından iki oylama yapıldı. Oylama sonucunda 8 ilçe Özel İdaresinin faaliyetlerine devam etmesi, oy çokluğu ile kabul edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ