Reklam
Reklam

AKSAL, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI

AKSAL, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI
  • 22.04.2022
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Aksal, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türk Milleti asırlardır, tarihin en karanlık dönemlerinden dünya savaşlarına kadar hiçbir zaman bağımsızlığından vazgeçmeyen, boyun eğmeyi kabul etmeyen daima demokrasi mücadelesi veren bir millet olmuştur. Tüm dünyaya bu özellikleri ile nam salmış bir milletin elbette ki ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesi ile açılmış bir meclisi olacaktı. 

İşte 23 Nisan 1920 günü bu ilkenin hayat bulduğu, milletin iradesini ve ulusal egemenliği temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarihi bir gündür. Bu önemli gün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak nesillere, çocuklarımıza bir ulusal bayram olarak armağan edilmiştir.

O günden beri bu milletin her bir ferdi aynı kan ve aynı inançla bu ülke için, üzerine düşen her görevi layıkıyla yerine getirmeyi ecdada bir borç bilmiştir.

Bizler de devletimiz ve hükümetimizle, TBMM çatısı altında görev yapan tüm milletvekili arkadaşlarımız, askerimiz, polisimiz yediden yetmişe genç yaşlı tüm milletimiz ile yıllardır, bu bilinçle ülkemiz için çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz.

Bütün bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümünde büyüyen- gelişen ve 2023 hedeflerine hızla yürüyen bir Türkiye için çalışıyor olmanın gururuyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna can vermiş bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, en değerli varlıklarımız olarak gördüğümüz çocuklarımızın ve bütün vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ