Reklam
Reklam

AKSAL: “BU KATLİAMIN DURMASI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ”

AKSAL: “BU KATLİAMIN DURMASI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ”
  • 28.10.2023
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, yeniden düzenlenen Cumhuriyet Meydanı inceledi ve yarın ilçede olamayacağı için tüm Keşanlıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve partililerle birlikte meydana gelen Aksal, burada açıklamada bulundu.

HELVACIOĞLU: “MEYDANIMIZ 1 AY SONRA TAMAMEN BİTECEK”

İlk olarak konuşan Başkan Helvacıoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yapılacağı alanı ziyaret ettiklerini belirterek, “Yeni meydanımız 1 ay sonra tamamen bitecek. Şuanda bayram için hazırladık. Yarın tüm hemşehrilerimizi bayraklarıyla beraber 100. yılı kutlamaya bekliyoruz. Meydanın bugünlere gelmesinde destekleri olan herkese teşekkür ediyorum. Yapamaz diyenlere de yarın bayramımızı kutlarken bunu ispat etmiş olacağız. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

KILINÇ: “VEKİLİMİZİN VE HÜKÜMETİMİZİN SAYESİNDE KEŞAN’A KAZANDIRILDI”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da Keşan’a yakışan bir meydan olduğunu ifade ederek destek olanlara teşekkür etti. Keşan’a çok yatırım geldiğini aktaran Kılınç, şunları söyledi: “Son 5 yılda devletimizin destekleriyle yapılanlar ortada. Bunların hepsi vekilimizin ve hükümetimizin sayesinde Keşan’a kazandırıldı. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.”

AKSAL: “ARTIK BAYRAMLARIMIZI CADDELERDE VE SOKAKLARDA DEĞİL, MEYDANDA YAPACAĞIZ”

Son olarak konuşan Milletvekili Fatma Aksal da Keşanlıların ve Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Yarın Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağını dile getiren Aksal, “Kutlamalarımızı artık bir günle yapmıyoruz, haftaya, 10 güne hata aya yayılan etkinlikler çerçevesinde kutluyoruz. Bugün de faaliyetlerimiz devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın, bakanımızın desteğiyle ve hep birlikte Keşan’a kazandırdığımız meydandayız. Artık bayramlarımızı kutlamalarımızı caddelerde, sokaklarda değil, bir meydanda yapacağız. Daha önce caddelerimizi kapatıyorduk ama artık gönül rahatlığıyla bu güzel meydanda da büyük bir coşku ile kutlayacağız. Güzel bir meydan oldu. Hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Türkiye yüzyılının da hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“BU KATLİAMIN DURMASI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ”

Sözlerinin devamında İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılara değinen Fatma Aksal, konuşmasını şöyle tamamladı: “İsrail Filistin’de bir katliam gerçekleştiriyor. Başta siviller, çocuklar ve kadınlar olmak üzere çok büyük kayıplar var. İstanbul’da büyük bir miting gerçekleştiriyoruz ve bu katliamın durması için çağrıda bulunuyoruz. Oradaki katliamda ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum.”  

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ