Reklam
Reklam

AKSAL, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MÜJDELEDİĞİ KONULARI DEĞERLENDİRDİ

AKSAL, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MÜJDELEDİĞİ KONULARI DEĞERLENDİRDİ
  • 23.08.2022
Reklam

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen konulara ilişkin değerlendirmede bulundu.
“İSTİHDAM REFORMLARI DEVAM EDİYOR”

Milletvekili Aksal, şunları ifade etti: “İstihdam hedeflerimize ulaşmak amacıyla Danışma Bilgi Sistemi’nin devreye alındığını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan müjdeledi. Üniversiteden mezun olan gençlerimizin kamu ve özel sektörde iş bulabilmelerini sağlamak için kariyer merkezlerinin kapasitelerini güçlendiriyoruz.
MISIR FİYATI AÇIKLANDI
Cumhurbaşkanımız Kabine sonrası yaptığı açıklamalarda Toprak Mahsulleri Ofisimizin hasat dönemi yaklaşan mısır alım fiyatını destek hariç ton başına 5 bin 700 lira olarak uygulayacağını duyurdu. Tüm üreticilerimize hayırlı olsun.
YARDIMCI KAYNAKLAR ÜCRETSİZ
Gençlerimizin, çocuklarımızın eğitimlerine destek olmak üzere bu yıl ders kitaplarının yanısıra yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak okullarımızda öğrencilerimize sunacağız. Neredeyse 130 milyonu bulan yardımcı kaynak tutarı ile eğitim desteklerimiz devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımız tüm okullarımızın temizlik, kırtasiye, küçük onarım, atölye gibi bütçeleri bu yıl doğrudan okullara gönderdi. Temizlik işlerinde çalışacak 60 bin kişi okulların açılmasıyla görevlerine başlayacaklar.
TÜM ÖZÜR TAYİNLERİ KARŞILANDI
Eş durumu gibi nedenlerle özür tayinine başvuran öğretmenlerimizin talepleri tamamen karşılandı.
Tüm alanlarda yaptığımız reformlar dünyamızın zor zamanlardan geçtiği bu süreçte Güçlü Türkiye’yi inşa yolunda inşallah bizi hedeflerimize hızla ulaştıracaktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ