Reklam
Reklam

KILINÇ, GAYTANCIOĞLU’NA YÜKLENDİ: “HÜKÜMETİ BIRAK, KENDİ YAPTIKLARINI ANLAT!”

KILINÇ, GAYTANCIOĞLU’NA YÜKLENDİ: “HÜKÜMETİ BIRAK, KENDİ YAPTIKLARINI ANLAT!”
  • 22.10.2019
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti hükümetinin, Edirne geneline ve Keşan’a sahip çıktığını belirterek, “Devletimizin desteğini başta Keşan’ımız olmak üzere bölgemizde hissediyoruz ve 2020 yılında daha da hissedeceğiz.” dedi.

Kılınç açıklamasında hem hükümetin hizmetlerini anlattı hem de CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’na yüklendi.

Hükümet yatırımlarının 2020 yılında Keşan’da da görülmeye başlanacağını kaydeden Gürcan Kılınç, “Geçtiğimiz 18 yılda olduğu gibi şimdi de onlar konuşur, AK Parti yapar.

Muhalefet sözde Suriye harekatını destekliyoruz diyorlar ama harekata kara propaganda ve eleştiri yapıyorlar.” şeklinde konuştu.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun geçen hafta Keşan’da düzenlediği basın toplantısında, “AK Parti son 3-4 yıldır ciddi olmayan bir dış politika sergiledi.” şeklindeki açıklamasına karşın da Gürcan Kılınç, şöyle dedi: “Şimdi soruyorum Okan Beye; Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin izlediği dış politikayı görmüyor mu? Hükümetimiz Barış Pınarı harekatında tavizsiz bir durum ortaya koydu. 111 yerleşim birimi kontrol altına alındı, 9 günde 765 terörist etkisiz hale getirildi. Ciddi olmayan dış politikamız bu mudur?”

Hükümet, vatandaşlarımızdan aldığı cesaret ile hiçbir vatandaşı arasında ayrım yapmadan 82 milyon vatandaşa aynı hizmeti götürdüğünü söyleyen Kılınç, şunları ifade etti: “Türkiye’nin, Türk milletinin başını daima dik tutuyor. Güçlüyseniz dostunuz olur. Sanki Suriye ve Irak’taki savaşları biz başlatmışız. Biz kendi sınırlarımızı kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Ülkemiz tehdit altında, Müslümanlar ölüyor, sınırda askerlerimiz ölüyor. Hükümetimiz, güvenlik bölgesini koruma altında tutmaya çalışıyor, sınırlarımızda huzur ve sükûnet olmasından yana. Suriye’de oynamak istenen oyunları görmüyorlar mı görmek mi istemiyorlar? Bizim bizden başka dostumuz yok! Bütün Avrupa orada, Suriye ve Irak’ta yenir bir oluşum, yeni bir devlet kurmak istiyorlar. Hatta Doğu Anadolu’yu da içine alacak ülkemize karşı bir tehdit var. Oturup CHP gibi seyredelim mi? Düne kadar neden müdahale etmiyorsunuz, şimdi de neden müdahale ettiniz.”

Gürcan Kılınç, açılamasını sonunda CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu’na yüklenerek, şunları dile getirdi: “Cumhurbaşkanımızın nasıl dik durduğunu tüm dünya gördü. Sanırım Okan Bey kişisel problemleri ile meşgul olduğu için görememiş. Okan Bey hükümeti bıraksın ilk önce kendi yaptıklarını anlatsın. Maltepe’de neler oluyor, araba tahsisi ne karşılığında yapıldı? Ziya Tarımla kol kola biz gezmiyoruz. Şeker fabrikasını gösterisini siz yaptınız, Ziya Tarımın açılışına bizim vekilimiz değil, siz gittiniz. Eleştiriyordunuz özelleştirilmesin diye, demek ki hükümetimiz doğru politikalar yapmış siz bunu geç fark edip kabul etmişsiniz.

Çiftçimizi ne kadar düşünüyor, ne kadar sahip çıkmak istediğinizi anlayabiliyoruz.

Okan bey 25 ve 26. dönemde milletvekili seçildiniz. Bu dönemlerde bölgemiz için çiftçimiz için ne gibi işlere imza attınız?

Vatandaşlarımız artık hizmet istiyor.  Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal Ankara’da gecesini gündüzüne katmış, Keşan ve bölgemiz için elini taşın altına koymuş, her fırsatta bölgenin eksikliklerini Bakanlarımıza taşıyor, hizmet için başlatılan her işi canı gönülden destekliyor. Okan Bey siz neden memleketiniz Havsa’ya gitmiyor, basın açıklaması yapmak yerine çiftçimizin yanında olmuyor, eleştirmek yerine proje üretmiyor ve destek olmuyorsunuz?

Hükümetimiz dış politikadan, tarıma, ticarete her konuda emin adımlarla ilerliyor, projeler üretiyor, ders çalışıyor ve planlıyor. Biz başta Keşan, sonra bölgemiz için aynı adımları takip ediyor, laf değil iş üretiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözleriyle açıklamamı bitirmek istiyorum: ‘Biz millete hizmet yolunda yolumuza devam edeceğiz.’

Hakk’a ve halka hizmet yolunda Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ