Reklam
Reklam

AKSAL, EDİRNE BELEDİYESİNİ DE ELEŞTİREREK, “İŞLERİ GÜÇLERİ YALAN SİYASETİ!” DEDİ

AKSAL, EDİRNE BELEDİYESİNİ DE ELEŞTİREREK, “İŞLERİ GÜÇLERİ YALAN SİYASETİ!” DEDİ
  • 11.10.2021
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal, Mimar Sinan‘ın, ‘Ustalık eserim” dediği UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Selimiye Camisi’nin restorasyonu ile ilgili açıklamada bulundu.
Aksal, “Selimiye Camisi hem Edirne için hem ülkemiz hem de Dünya için çok önemli bir miras. Biz bu tarihi miraslarımızın ehemmiyetinin bilinci ile kültürel yapılarımıza daima hassasiyetle restorasyon yaparak, bu değerlerimizi korumaya çalışıyoruz. Bu kapsamda hemşehrilerimin hiç şüphesi olmasın ki; biz, Türk – İslam Mimarisinin başyapıtı olan Selimiye Camisi’ne, bu Dünya Mirasına, Cumhurbaşkanımızın hassasiyetleri, devletimizin ve hükümetimizin desteği ile restorasyonu ve çevre düzenlemesini üst seviyede hassasiyetle yürüteceğiz.” dedi.
Edirne Belediyesinin Selimiye Camisi restorasyon süreci ile ilgili yanlış bilgiler paylaştığını ve Edirne halkını yanlış yönlendirdiğini de belirten Aksal, şunları dile getirdi: “8 yıldır mezbelelik olan Selimiye Camisi çevre düzenlemesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız eliyle yapıyoruz.
Selimiye çevresinin bu durumda olmasının bir numaralı sorumlusu olan Edirne Belediyesi, restorasyonu kendi yapıyormuş gibi kıymetli Edirnelileri kandırmaya çalışıyor.
İşleri güçleri yalan siyaseti! Selimiye’nin çevre düzenlemesini de, Selimiye Camisi’nin restorasyonunu da biz yapacağız.
Onlar yolları yapsın. Malum önümüz kış. Her yer çöp çamur çukur içinde.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ