Reklam
Reklam

AKSAL: “SAĞLIK KONUSUNDA TAVİZ VERMEYİZ, HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”

AKSAL: “SAĞLIK KONUSUNDA TAVİZ VERMEYİZ, HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”
  • 23.01.2022
Reklam

Keşan Devlet Hastanesinde hastaların tercih ettiği bir ilacın bulunmaması iddialarına Hastane yönetiminden açıklama geldi.

Dün AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın Keşan’da düzenlediği basın toplantısında, Keşan Devlet Hastanesinde Novalgin ilaç bulunmadığı yönünde bir soru gelmiş ve bunun nedeni sorulmuştu.

Bu soru üzerine Hastane yönetiminden gelen cevapta; Novalgin’in kemik iliğine toksit etki yaparak kandaki bazı trombosit gibi değerleri düşürdüğünden 10 yıldır Avrupa’da kullanılmadığı, Türkiye’de de yeni jenerasyon hekimlerin de uzun zamandır kullanmadığı belirtildi. Keşan Devlet Hastanesinde de hekimlerin tercih etmediği ve istek yapmadığı Novalgin’in uzun süredir alımının yapılmadığını belirten yöneticiler, ağrı kesici ve ateş düşürücü olan Novalgin’in yerine aynı etkiyi gösteren başka ilaçların alımının gerçekleştirildiğini ve kullanıldığını bildirdi.

Öte yandan Milletvekili Aksal da, Edirne bölgesindeki tüm devlet hastanelerinde bu ve benzer durumların kabul edilemez olduğunu, geçerli bir nedeni bulunmaması halinde özellikle de sağlık konusunda taviz vermeyeceklerini ve her zaman vatandaşın yanında olduklarını söyledi.

Aksal, hastanelerde ilaç eksiği konusunda sıkıntı yaşanmaması için her türlü tedbiri aldıklarını ve hastaların mağdur olmaması için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ