Reklam
Reklam

AKSAL: “ŞEHİT YAKINI, GAZİ, ENGELLİ VE EMEKLİ VATANDAŞLARIMIZA ÖNCELİK”

AKSAL: “ŞEHİT YAKINI, GAZİ, ENGELLİ VE EMEKLİ VATANDAŞLARIMIZA ÖNCELİK”
  • 13.09.2022
Reklam

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 81 ilde başlatılacak olan sosyal konut projesinin detaylarına vurgu yaptı.

Aksal, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde ilk müjdesini verdiği ve milletimiz tarafından heyecanla beklenen projemizin detaylarını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Çünkü bu proje tarihte eşi görülmemiş bir kapsamla ev ve iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza çok büyük imkanlar sağlıyor.” şeklinde konuştu.

“500 BİN KONUT MÜJDESİ”

Milletvekili Aksal, yüzyılın projesi olarak nitelendirdikleri proje kapsamında 81 il ve tüm ilçelerde 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa, 50 bin iş yeri yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

“ŞEHİT YAKINI, GAZİ, ENGELLİ VE EMEKLİ VATANDAŞLARIMIZA ÖNCELİK”

Aksal, şöyle devam etti: “Mevcut projemizde de Cumhurbaşkanımız her zaman olduğu gibi Şehit Yakını, Gazi, Engelli ve Emekli Vatandaşlarımıza Öncelik tanınacağını duyurdu. Bu kapsamda Şehit yakınları ve gazilere 12 bin 500, engelli vatandaşlarımıza yüzde 5’e denk gelen 12 bin 500 konut, emeklilere ise 50 bin konut kontenjanı, bunun yanısıra 50 bin konutu da gençlerimize ayırıyoruz.

“3+1 KONUTLAR 850 BİN TL”

Dar gelirli vatandaşlar, 240 ay vadeli olmak üzere 2+1 konutlara aylık 2 bin 280 TL’den, 3+1 konutlara ise aylık 3 bin 187 TL’den başlayan taksitlerle sahip olabileceklerini bildiren Aksal, “Konut, arsa ve işyeri merkezli bu sosyal proje için Cumhurbaşkanımıza milletim adına şükranlarımı sunuyor, şimdiden yararlanacak tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ