Reklam
Reklam

AKSAL: “TÜRK KIZILAYI BİZİ HER DAİM GURURLANDIRIYOR”

AKSAL: “TÜRK KIZILAYI BİZİ HER DAİM GURURLANDIRIYOR”
  • 28.03.2022
Reklam

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Türk Kızılayı Edirne Şubesinin kongresine katıldı.

Kongre sonrası Kızılayın faaliyetleri ile gurur duyduklarına değinen Aksal, şunları söyledi: “150 yılı aşkın süredir milletimizin hizmetinde olan Kızılay  kurumumuzun Edirne kongresini gerçekleştirdik.

Cumhurbaşkanımızın her platformda ifade ettiği gibi ‘Afet örgütlenmesinden kan bağışına, uluslararası yardımlardan sosyal faaliyetlere, göç ve mülteci çalışmalarından ilk yardıma kadar geniş bir yelpazede insanların zor zamanlarında yanında olan Türk Kızılay’ın dünyaya model olan hizmetleriyle iftihar ediyoruz.’

Hilal-i Ahmer bu milletin en zor günlerinde güvenli çatısı, sıcak çorbası, yardıma uzanan şefkatli eli olmuştur.

Elbette Dünya’da birçok afet ve yardım derneği var. Fakat hiçbir kurum yok ki kurulduğu ülkenin benliği ve vicdanıyla bu denli bütünleşsin, bu denli birlikte anılsın. Türk Kızılayı ülkemizin her yerinde olduğu gibi şefkat elini, yardımseverliğini Dünya’dan da ihtiyacı olan hiçbir milletten de esirgemiyor. Uluslararası konularda da insanlığın tüm zor zamanlarında Türk milletinin iyiliğinin, yardımseverliğinin, vicdanının, özverisinin bir nişanesi olarak bizleri her daim gururlandırıyor.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ