Reklam
Reklam

AMAÇ: İŞSİZLİĞİ AZALTMAK VE ÜLKEMİZDE İSTİHDAMINA OLUMLU KATKI SAĞLAMAK

AMAÇ: İŞSİZLİĞİ AZALTMAK VE ÜLKEMİZDE İSTİHDAMINA OLUMLU KATKI SAĞLAMAK
  • 03.09.2020
Reklam

Keşan, İpsala ve Enez ilçelerindeki istihdama destek verecek olan www.kesantsodaisvar.com internet adresinin lasnmanı, bugün gerçekleştirildi.

Şapçı Ağadayı Otel’de yapılan ve saat 15.30 sıralarında başlayan lansmana, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi, ilgili kurumların daire amirleri ve Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Kadir Mutaf ile Murat Arıkan ile oda yöneticileri katıldı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odasının istihdama katkı sağlayacak online işveren duyuru platformunun tanıtımı yapılıyor

Selim Şen paylaştı: 3 Eylül 2020 Perşembe

Lansmanın açılış konuşmasın Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf yaptı.

Mutaf; “Yeni iş dünyasında bu düzene ayak uydurabilmek adına, sürekli gelişen ve yenilenen ticaret hayatında var olabilmek için devamlı aktif olmalıyız. Ayakta kalmak için işletmelerimizi sürekli yeni ve diri tutmalıyız. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak en önemli misyonlarımızdan olan üyelerimizin gelişimine katkı sağlamak için eğitime önem veriyoruz. Mesleki eğitimler açısından bakıldığında odalar bazında Trakya’da birinci odayız. 

Günümüzde iş dünyasının en önemli sorunlarından birisi de kalifiye eleman bulamama sorunudur. Bu nedenle üyelerimizin istekleri doğrultusunda bu platformu hayata geçiriyoruz.” diye konuştu.

Kadir Mutaf’ın ardından kürsüye gelen Keşan TSO Akreditasyon Sorumlusu Kadirhan Tunç da www.kesantsodaisvar.com online platformunun tanıtımını yaptı.

Program, katılımcıların konuşması ile devam etti.

AMAÇ

Keşan, İpsala ve Enez’de yer alan toplam 2.700’den fazla oda üyesi firmalardan herhangi bir gelir veya ücret talep etmeksizin sadece üyelere hizmet etmek ve personel alımlarında tüm kamu destekleri hakkında bilgilendirme yaparak, işveren yükünü azaltıp ilave personel istihdamında arttırıp, bölgedeki işsizliği azaltmak ve ülkemizde istihdamına olumlu katkı sağlamak.

HEDEF

Sadece oda üyesi firmaların ‘İşveren İşçi Arama Duyurusu’ ve ilave personel istihdamında tüm kamu desteklerinin bilgilendirilmesi hedefleniyor.

PLATFORMUN İÇERİĞİ

Sadece Keşan TSO Üyelerine yönelik olarak geliştirilen bu sistemde Üyelerin firma bilgileri ve işverenlerin iş duyurusu bilgileri online olarak giriş yapılmaktadır. Bu bilgilerin ardından oluşturduğumuz sisteminde en önemli farkı olarak işverenin iş duyurusunda ki bilgilerine göre gerekli bilgileri doldurarak tüm kamu destekleri hakkında yönlendirme ve bilgilendirme yapılmaktadır.

Geliştirdiğimiz sistemin en önemli farkından birisi de sisteme sadece Keşan TSO Üyesi Firmalarının kayıt oluşturup, duyuru yapabilmesidir. İşçi tarafından özgeçmiş, CV benzeri gibi bireysel kayıt ve iş arama duyurusu yapılmamaktadır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ