Reklam
Reklam

“AMAÇ; KÜÇÜKBAŞ HAYVAN VARLIĞININ ARTIRILMASI”

“AMAÇ; KÜÇÜKBAŞ HAYVAN VARLIĞININ ARTIRILMASI”
  • 15.10.2020
Reklam

Edirne İl Genel Meclisinin AK Parti’li üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, köyden kente göçün azaltılması, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve sayısının artırılması amacıyla uygulamaya konulan “Köyümde yaşamak için bir ‘sürü’ sebebim var” projesiyle ilgili açıklamada bulundu.

BAYAZIT VE KELEŞ: “ÇİFTÇİMİZE VE KÖYLÜMÜZE HAYIRLI OLSUN”

Edirne’de “Köyümde yaşamak için bir ‘sürü’ sebebim var” projesi imza töreni gerçekleştirildiğini belirten Bayazıt ve Keleş, “Proje, Valiliğimiz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Bankası işbirliği ile köylümüzün ve çiftçimizin yanındayız. Edirne’de küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve mevcut sayının arttırılması amacıyla <Köyümde yaşamak için bir ‘sürü’ sebebim var> projesi kapsamında Ziraat Bankası ve Edirne Valiliği arasında işletme başına 100.000 TL faizsiz kredi sağlayan protokol imzalandı. İşletme başı toplamda 150 bin TL tutarında Ziraat Bankası’ndan kullanılacak kredinin, 100 bin TL’si sıfır faiz, geriye kalan kısmı da çok düşük bir faiz oranıyla 7 yıl geri ödemeli kullandırılacak. Tüm çiftçimize ve işletmeden faydalanacak olan köyümüze hayırlı olsun.” dedi.

“AMAÇ; KÜÇÜKBAŞ HAYVAN VARLIĞININ ARTIRILMASI”

Halil Bayazıt ve İsmail Keleş projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Edirne olarak hedefimiz; ilimizdeki 100 baş altı küçükbaş hayvancılık işletmesinde bulunan koyunları en az 100 küçükbaş hayvan sayısını proje biriminde 500.000 adede ulaştırmak. Amacımız; koyun yetiştiriciliğinin yerli ve yerel ırklarla geliştirilmesi, küçükbaş hayvan varlığının artırılması, bölgesel üstünlüklerin ekonomik güce dönüştürülmesi, bölgesel kaynaklarla bölgesel kalkınma ve devlet-üretici-özel sektör işbirliği.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ