Reklam
Reklam

ANKARA’DA HİBE YAĞIYOR

ANKARA’DA HİBE YAĞIYOR
  • 10.10.2019
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yeni proje, hibe ve desteklerin Keşan’a kazandırılması ile ilgili Ankara temaslarını sürdürdü.

Kılınç,dün, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile yaptığı Ankara’da Bakanlık ziyaretleri ve sağlanan temaslar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KUNDURACILAR ÇARŞISINA 1 MİLYON HİBE

Çeşitli hibe fon kaynakları ve Bakanlık desteklerinin kullanılmasının önemine değinen Kılınç, konu ile ilgili şunları kaydetti: “Ankara ziyaretlerimiz Sayın Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’ın da destek ve çabaları ile oldukça olumlu geçti. Daha önce de belirttiğimiz gibi Hükümetimizin gücü Keşan’da hissedilmeye başladı. Ankara temaslarımızın sonuçları oldukça olumlu. Keşan’ı marka şehir yapma yolunda birlik ve beraberliğimizin etkisi hissediliyor. Bu kapsamda Keşan’ın prestijli bir projesi olan Kunduracılar Çarşısı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın 1 Milyon TL hibe desteği aldık. Kunduracılar Caddesi için Keşan Belediyemizce hazırlanan projede eski dokuyu modern bir mimari ile yaşatacağız. Kunduracılar Caddesi Projesi ile birlikte hem turizm hem de ticaret anlamında Keşan’a artı değer kazandırmış olacağız. Belediyemizce hazırlanan projede Kunduracılar Caddesi’nde tarihi yapıyı ön plana koyarak modern, vatandaşlarımızın rahatlıkla alışveriş yapabileceği, dinlenme ve yeme içme alanları da bulunan adeta açık alışveriş merkezi şeklinde tasarlanmıştır. Hizmetlerimizin başında; Keşan’ın en büyük eksikliklerine dikkat çekecek vatandaşlarımızın nefes alacağı, huzurlu yaşam alanları oluşturacağız.”

200 ÇÖP KONTEYNERİ VE KONTEYNER YIKAMA ARACI ÇEVRE ŞEHİRCİLİKTEN HİBE

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından bir destek daha geldiğinin altını çizen Gürcan Kılınç, şunları söyledi: “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’dan bir destek de Keşan’ın temizliği için geldi. Yeni dönemde belediyemizin çevre bilinci ve temizliğe verdiği önemi Keşan halkı olarak hep birlikte görüyoruz. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan aldığımız 660 Bin TL’lik hibe desteğini 200 çöp konteyneri ile çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı olarak en iyi şekilde değerlendirdik. Keşan Belediyesi’ne kazandırılan çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracıyla sinek ve vektör mücadelesinde önemli bir adım atılacak. Keşan ‘Temiz Kent’ olarak anılacak. Keşan bu hizmetleri hak ediyor.”

İLÇEMİZE SPOR TESİSLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN 1 MİLYON TL’LİK HİBEYİ KAZANDIRDIK

Gençlik ve Spor Bakanlığından spor tesislerinin yenilenmesi için 1 milyon TL hibe aldıklarını dile getiren Gürcan Kılınç, “Keşan’ımızda bulunan yaklaşık 40 senelik spor tesislerimiz artık ihtiyaçlara cevap vermiyor. Gençlerimiz için yeni etkinlik alanları oluşturulması konusunda da Belediyemiz çalışmalarını sürüyor. Ankara ziyaretlerimizde spor tesislerimiz için yaptığımız bakım onarım taleplerimiz olumlu karşılandı. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından, Keşan’da bulunan Atatürk Stadyumu ve Gençlik Spor Merkezi Spor Tesislerinin iyileştirilmesi, bakım ve onarımı için 1 Milyon TL’lik hibeyi kazandırdık. İlçemizin tüm spor alanlarını günümüz şartlarına uygun hale getireceğiz. Keşan Belediyemiz en kısa sürede tesislerin bakım ve onarımı için çalışmalara başlayacak.”

KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ İÇİN 500 BİN TL’LİK HİBE DESTEĞİNİ KEŞAN’IMIZA KAZANDIRDIK

Kültür, sanat anlamında da girişimler başlattıklarını ifade eden Kılınç, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Keşan’da kültür ve sanat etkinliklerinin daha çok yapılmasına olanak sağlamak için Keşan Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi kurulması için girişimlerimiz oldu. Kütüphane ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüz tarafından Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksi’nde bulunan ve atıl durumda olan salonlarımızın Kültür ve Sanat Merkezi olarak değerlendirilmesi için 500 Bin TL’lik hibe desteğini Keşan’ımıza kazandırdık. Kültür Sanat Merkezi yatırımımız ile çocuklar ve yetişkinlerin potansiyelini ortaya çıkaracak, Keşan’ın kültür, sanat çıtasını yükselteceğiz.”

ESKİ HASTANE KEŞAN BELEDİYESİNE TAHSİS EDİLDİ, VALİLİK 500 BİN TL HİBE SÖZÜ VERDİ

Keşan’ın görünen yüzü Kent Müzesi’ni hayata geçirmek için Valilik ile ortak çalışma yürüttüklerini söyleyen Kılınç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Eski Keşan Devlet Hastanesi bahçesindeki önceden Sağlık Meslek Lisesi olarak kullanılan tarihi yapının Keşan Belediyesi’ne tahsisini sağladık. Kent Müzesi olarak kullanılacak binanın restorasyon, tamir ve bakımı için Edirne Valiliğimizden Nisan ayında 500 Bin TL hibe desteğinin sözünü aldık. Kültürel girişimlerimiz çerçevesinde Keşan’ımızın kültürel mirasının korunmasına, yaşatılmasına Kent Müzesi ile olanak sağlayacağız. Keşan’ın 100 yılını anlatacak müze Valiliğimizin destekleri ile Keşan Belediyemiz tarafından hazırlanacak.”

İŞSİZLERİMİZE İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ

Gıda OSB ile ilgili de görüşmelerde bulunduklarını ifade eden Gürcan Kılınç, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Keşan’ın en önemli sorunlarından olan istihdam için de Ankara’da temaslarda bulunduk. Gıda İhtisas OSB ile ilgili ÇED Raporu süreci tamamlandı. Müteşebbis heyeti kurulacak. Sözümüzü tutacağız işsizlerimize iş imkanı sağlayacağız.  En önemli istihdam projemizi hayata geçireceğiz.”

Açıklamasının sonunda Kılınç, verdikleri destekler nedeniyle Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a da teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ