Reklam
Reklam

ARPA 11.50 KG/TL’DEN, BUĞDAY 15.75 KG/TL’DEN SATILDI

ARPA 11.50 KG/TL’DEN, BUĞDAY 15.75 KG/TL’DEN SATILDI
  • 07.06.2024
Reklam

Keşan Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen sezonun ilk ürünleri ara ve buğdayın sembolik salon satışları yapıldı.

Saat 11.30’da başlayan sembolik salon satışına Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer, Keşan LİDAŞ Müdürü Tarık Dinç, Keşan İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Göksel Bilgin, tüccarlar, üreticiler ve çocukları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kemalettin Uslu, katılımcılara yılın ilk arpa ve buğday satışına ‘hoş geldiniz’ diyerek, sezonun ülkeye, bölgeye ve üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Necmi Kaymaz da şunları söyledi: “İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmeleri için gerek bitkisel, gerekse hayvansal üretimin sürekliliğinin, verimliliğinin arttırılması için girdi maliyetlerine de düzenlemeler olmalı. Aksi takdir biz maliyetleri kaynağında çözemezsek, bir de değişen iklim koşullarına göre doğal afetler ortaya çıktığı zaman açık alanda üretim yapılan bir sektör olduğu için çokta garantimiz yok. Her ne kadar TARSİM gibi sigorta yaptırsak bile bizleri kurtarmıyor. Eğer biz bilimi, teknolojiyi tarıma entegre edemiyorsak bizim sonumuz çok hoş olmaz.”

Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen de açıklanan buğday fiyatlarını düşüklüğüne dikkat çekerek, fiyatların yeniden revize edilmesi gerektiğini söyledi. Daha sonra ise sembolik salon satışına geçildi.

Sezonun ilk ürünlerinin yer aldığı sembolik salon satışında Keşan’dan Serdar Uzdilli’nin getirdiği 1 tonluk arpa kilosu 11.50 TL’den Gürşat Gıda Sahibi Görkan Gürşat’a, Yenimuhacir Beldesi’nden Fırat Bayar’ın getirdiği buğday ise kilosu 15.75 TL’den Kale Un yöneticilerinden Barış Kale tarafından satın alındı.

Satış sonrası üreticilere plaket takdim edilerek, mazot çeki ve yaprak gübresi hediye edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ