Reklam
Reklam

ARSLAN: “İLK KİTABINIZI, İLK YAYININIZI DEVLET YAPACAK VE MECLİS KABUL EDECEK!”

ARSLAN: “İLK KİTABINIZI, İLK YAYININIZI DEVLET YAPACAK VE MECLİS KABUL EDECEK!”
  • 12.04.2023
Reklam

Edirne Bağımsız Milletvekili adayı Ergin Arslan, yaptığı açıklamada, 28. Dönem milletvekili olması halinde, şair ve bilginlerin de yanında ve destek olacağını kaydetti.

Arslan açıklamasında şunları ifade etti: “<Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur. Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur. Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür.>” Atatürk bu sözüyle sanatın bir toplumun temelini oluşturduğunu ve bir değer birliğini temsil ettiğini, o olmadan milletin bütünlüğünün, anlayışının ve ileri düzeyinin bir parçasının eksik olacağını anlatmak istemiştir. 600 milletvekili var mecliste, bir gün bile ilk yayınlarında sanatçı adaylarımıza, yazar adaylarımıza destek olalım amacında olmamışlar, milletin kürsüsünden millet için gerekli olanı söylememişlerdir.
Oysa biz hoş olduğu için ve güzel olduğu için şiir okuyup yazmıyoruz, insan ırkının birer ferdi olduğumuz için şiir okuyoruz. İnsan ırkının içinde coşkular vardır. Tıp, hukuk, mühendislik, ticaret ve çiftçilik yaşamak için gerekli olan asil birer meslektir dostlarım.

Ama şiir, güzellik, aşk ve sevgi, biz bunlar için hayattayız! Güçlülerin mizanseni devam ederken sen de birkaç dize katkı yapabilirsin. Şiir gibi bir mücadele içerisinde olmak ve güzel günler için mücadele ediyor olmak hayatın içinde bu süreçte kulağıma gelen birkaç dize şiir kadar güzel, korkunç, kudretli ve iyidir! Yıldızlar ve kafamızın içindekiler ise kainatın en mükemmel şeyidir. 

Benim millete vekalet ettiğim 28. dönemde şairlerin ve bilginlerin dünyasına katacaklarım hep hatırlanacak! İlk yayımlarında, ilk kitap baskılarında, ilk müzik çalışmalarında devlet olacak sanat ruhlu bireylerinin yanında. Şairlerin ve bilginlerin dünyasını aydınlatacak feneri en önde taşıyacağım! Bu dizeleri yazacağım halka. Büyük insanlığa hatıramdır.

Sizin dizeniz ne olacak?”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ