Reklam
Reklam

ARTAN VAKA SAYISINDA EDİRNE 15 İL ARASINDA YER ALIYOR

ARTAN VAKA SAYISINDA EDİRNE 15 İL ARASINDA YER ALIYOR
  • 25.11.2020
Reklam

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından basın açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, canlı yayında yaptığı açıklamada, tüm dünya ile birlikte ülkemizi de tehdit eden Koronavirüsü (COVİD-19) salgınıyla mücadeleye belli kısıtlamalara gidilerek devam edildiğini belirtti.

Pandemi ile yoğun bir mücadele döneminde olunduğuna dikkat çeken Koca, hayatın her yönüne yönelik tedbirlerin de uygulandığını kaydetti.

Koca, günlük açıklanan Koronavirüs tablosunda, sadece hastaların değil, semtom göstermeyen hastaları da göstermeyi planladıklarını bildirdi.

Pandemide görülen hızlı artış nedeniyle, radikal tedbirlere başvurulmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Koca, İstanbul, Bursa, Kocaeli ve İzmir gibi bazı illerin 3. zirveyi yaşadığını söyledi.

Batıda görülen hızlı vaka artışına işaret eden ve alınan bazı tedbirler nedeniyle İstanbul’da kısmi bir düşüş yaşandığını ve tedbirlere uyulması durumunda artışın durdurulabileceğini, aksi halde daha ağır tedbirler gelebileceğine dikkat çekti.

15 ilde vakalarda %50 ila %100 oranında artışı yaşandığını belirten Koca, bu iller arasında Edirne’nin de bulunduğunu kaydetti.

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ