Reklam
Reklam

ASRİ MEZARLIK’TA 1170 ADET MEZAR YERİ AÇILDI

ASRİ MEZARLIK’TA 1170 ADET MEZAR YERİ AÇILDI
  • 17.01.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Asri Mezarlık’ta kullanıma açılan 1170 adet mezar yeri alanıyla ilgili yaptığı açıklamada, Keşan’a daha büyük bir mezarlık kazandırmak için harekete geçtiklerini bildirdi.

Asri Mezarlık’ta, Mezarlık Birimi Sorumlusu Taner Güngör, Muhtarlık İşleri Müdürü Ali Yılmaz ve Yazı İşleri Müdürü Günay Karagül’ün katıldığı açıklamada konuşan Mustafa Helvacıoğlu, “Göreve geldiğimizde yaklaşık 30 kişilik bir mezar yeri kalmıştı. Asri Mezarlık’ta 1170 adet mezar yeri oluşturduk. Bu açılan alanın 3-4 yıl boyunca Keşan’ın ihtiyacına yeteceğini planlıyoruz. 2014 yılında açılan mezar yeri dolmuş. Keşan büyüyor ve yeni mezar yeri alanları açmak ve oluşturmak zorundayız.” dedi.

Keşan’ın gelecek planlaması doğrultusunda daha büyük, daha düzenli bir mezarlık ve mezar yeri düzenlemesine ihtiyaç duyduğunu dile getiren Helvacıoğlu, bu ihtiyacı gidermek için yoğun bir çalışma içinde olduklarını ve bu işle ilgili önemli adımlar attıklarını aktardı.

Mustafa Helvacıoğlu, “Allah tüm vatandaşlarımızın ölmüşlerinin mekanını cennet eylesin. Mezarlıklarda bulunanlar bizim ecdadımız, atamız, annemiz, babamız, eşimiz ve dostumuz. Allah, onlar için ettiğimiz duaları kabul etsin.” diye konuştu.

Vefat edenlerin yattıkları yerde huzurlu olmaları için çaba sarf ettiklerini bildiren Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak doğumdan ölüme her zaman ve her yerde vatandaşlarımızın yanındayız.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ