Reklam
Reklam

ATAMASININ HAYIRLI OLMASINI DİLER, BAŞARILARININ DEVAMINI TEMENNİ EDERİZ…

ATAMASININ HAYIRLI OLMASINI DİLER, BAŞARILARININ DEVAMINI TEMENNİ EDERİZ…
  • 20.11.2021
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Ege Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necdet Budak atandı.

Ege Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necdet Budak, İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğüne Mustafa Küçük, Türk Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bekir Sami Yılbaş ve Uşak Üniversitesi Rektörlüğüne de Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın atamaları yapıldı.

Ege Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden ataması yapılan Prof. Dr. Necdet Budak’ın, hayatı hakkında araştırmalar hız kazandı.

PROF. DR. NECDET BUDAK…

29 Ekim 1964 tarihinde Edirne Keşan’da dünyaya gelen Necdet Budak‘ın babasının adı İbrahim, annesinin adı Fatma’dır.

Ziraat Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümünü bitirmiş ve yüksek lisansını aynı fakültede, doktorasını Amerika Birleşik Devletleri Nebraska Üniversitesi Tarla Bitkileri Bilim Dalı’nda tamamlamıştır.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümünde öğretim üyesi olarak ders veren Necdet Budak, 1996 yılında doçent olmuş ve Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Hollanda’da Tohum Bilimi ve Teknolojisi üzerine çalışan Budak, 2002’de profesör unvanını almıştır. Tarım konusunda ulusal ve uluslararası alanda, araştırma makalesi, proje ve kitap olarak 80 adet çalışması yayınlanmıştır.

  1. Dönem Edirne Milletvekili olan ve çok iyi düzeyde İngilizce bilen Necdet Budak, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ