Reklam
Reklam

ATEŞİ DE YENİ DİKİLEN FİDANLARIN ALTINDA YAKMIŞLAR!..

ATEŞİ DE YENİ DİKİLEN FİDANLARIN ALTINDA YAKMIŞLAR!..
  • 11.12.2019
Reklam

Yeni Mahalle’de hizmete açılan Bilal Ergeç Parkı’nda zarar verilmeye devam ediliyor.

Parkta önce aydınlatma lambalarının neredeyse tamamı kırıldı. Bir süre sonra da Keşan Lisesi 86 mezunları tarafından parkın bir bölümüne fidan dikimi gerçekleştirildi. Ancak fidan dikiminden 2 gün sonra, fidanlarda asılı plaketlerin kimilerinin kırıldığı kimilerinin ise alındığı gözlendi. Yaşanan bu olayın ardından Keşan Belediyesi tarafından inceleme yapıldı ve zararın karşılanacağı belirtilirken, olası benzeri durumlara karşı tedbir ve güvenlik önlemi alınacağı söylendi. Keşan Belediyesi tarafından kamera sistemi kurulacağı da belirtildi.

Ancak bu sabah parka giden kişiler tarafından parkta bulunan bir bankın kırıldığı ve 86 mezunlarının oluşturduğu ağaçlık alanda ve bir fidanın altında ateş yakıldığı görüldü. Bazı fidanların ise yerinden sökülmek istendiği gözlendi.

Bu durumu tepki gösteren 86 mezunları ise, etkinliklerine bir kez daha gölge düşürüldüğünü vurgulayarak, Keşan’ı yönetenleri göreve davet etti ve bu çirkin davranışı yapanların yakalanarak, cezalandırılmalarını istedi.

Bazı vatandaşlar ise, yaşanan bu olayların üzüntü verici olduğunu ve Keşan’da bir güvenlik zafiyeti bulunduğunu öne sürdü. Bir vatandaş, “Parka geliyorlar, bankı kırıp, üstüne de parkın içinde ateş yakıp keyif yapıyorlar. Bu kadar başıboşluk olmaz. Yarın bunlar Keşan’ın meydanını da yakarlar, kimse de görmez! Yapanlarda bulunmaz!” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ