Reklam
Reklam

BAKALDA 2 TL’YE SATILAN EKMEK, ZİNCİR MARKETTE 1,5 TL

BAKALDA 2 TL’YE SATILAN EKMEK, ZİNCİR MARKETTE 1,5 TL
  • 25.02.2021
Reklam

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir zincir markette 230 gram ekmeğin 1,5 TL’den satılması, çevre bakkal esnafı tarafından tepki gördü.

2 gündür bakkallarında ekmek satışlarının neredeyse bitme noktasına gelen esnaf, bu duruma önce anlam veremedi daha sonra ise yaptıkları araştırma ile sebebini öğrendi.

Müşterilerinden zincir markette 1 somun ekmeğin 1,5 TL’den satıldığı bilgisini alan esnaf, Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Keşan Bakalar, Manavlar ve Esnaf Odasını, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Fırıncılar Derneği yöneticilerini göreve davet etti.

Mahalle bakkallarında ekmek satış tarifesine göre 1 somun ekmeğin 2 TL’den satıldığını kaydeden esnaf, zaten zor ayakta duran bakkalların, zincir marketlerde yapılan haksız rekabet nedeniyle tamamen bitirilme noktasına geleceğini öne sürdü.

Ekmeğin tarife satış fiyatının 2 TL olmasına karşın, zincir markette nasıl 1,5 TL’den satılabildiğini soran esnaf, “Mahalle aralarında adım başı açılan zincir marketlerle mücadele ederken, bir de böyle haksız rekabete maruz kalıyoruz. ‘Yerel esnafa sahip çıkın, destek olun.’ diyen yöneticiler, bu haksız rekabetin önüne geçmezlerse bakkallar tamamen biter. Millette zaten para yok ve doğal olarak her şeyin ucuzuna kaçıyor. Ekmeğimizi sadece ekmek satışından çıkarmaya çalışırken, bitme noktasına gelen biz bakkal esnafına bir de ekmekten darbe yersek nasıl ayakta duracağız. Açıkça ‘Kapatın, gidin!’ diyorlar. Destek böyle mi olur? Destekten vazgeçtik ama hiç olmazsa köstek olanlara ‘Dur!’ desinler.” şeklinde konuştu.

Bakkal esnafı, ilgilileri göreve davet ederek, bu haksız rekabetin bir an önce önüne geçilmesini istedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ