Reklam
Reklam

HAMZADERELİ ÜRETİCİLER, VALİ KIRBIYIK VE MİLLETVEKİLİ AKSAL İLE GÖRÜŞTÜ

HAMZADERELİ ÜRETİCİLER, VALİ KIRBIYIK VE MİLLETVEKİLİ AKSAL İLE GÖRÜŞTÜ
  • 10.09.2022
Reklam

Hamzadere Sulama Birliği tarafından mevcut sulama fiyatlarına yapılan %45 zammı geri aldırmak için eylem yapan üreticiler, mücadelelerinde başarılı oldu.

7 Eylül 2022 Çarşamba günü Hamzadere Sulama Birliği hizmet binası önünde eylem yapan üreticiler, zammın geriye dönük alınacağını belirterek, tepki göstermişti.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun da destek verdiği eylemde konuşan üreticiler, “Böyle bir şey mümkün değil. Geriye dönük hiçbir şey çalışmaz. Bu iş olmaz. Bunu ödemeyeceğiz. Buna tepki göstereceğiz.” demişti.

Dün, İpsala DSİ Bölge Müdürlüğü’nde toplanan üreticiler, burada Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, DSİ ve Hamzadere yetkilileriyle görüştü.

Burada yapılan görüşmenin ardından %45’lik zammın iptal edildiği belirtildi. Önümüzdeki dönem için yapılacak olan zammın da daha sonra görüşüleceği kaydedildi.

Zamma karşı mücadeleyi kazanan Hamzadereli üreticiler, kendilerine destek olan Vali Kırbıyık, Milletvekili Aksal, Milletvekili Gaytancıoğlu ve diğer yöneticilere teşekkür etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ