Reklam
Reklam

CHP: “CUMHURİYET HALK PARTİSİ SAVAŞ MEYDANLARINDA KURULDU, ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ”

CHP: “CUMHURİYET HALK PARTİSİ SAVAŞ MEYDANLARINDA KURULDU, ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ”
  • 18.11.2020
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sosyal medya üzerinden yapılan saldırı ve tehditleri kınadı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “CHP Edirne İl örgütü ve ilçe başkanlıkları olarak Sayın Genel Başkanımıza sosyal medya üzerinden yapılan saldırıyı ve tehditleri şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Bu yaşanan elim olay bir güç gösterisi olmayıp açık şekilde ülkemizin yönetim biçimini gözler önüne koymuştur. Ülkemizde mevcut yönetim boşluğunun bir sonucu ve devlet otoritesinin bitikliği gözler önüne bir kez daha serilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yetkili makamların bu olaylar karşısında sessizliğini koruyor olması ve adli işlemlerin halen başlatılmamış olması kan dondurucu ve hukuk devleti anlayışından uzaklığın göstergesidir.

Bugüne kadar yaşanmış baskılardan da saldırılardan da tehditlerden de korkmadık ve korkmayacağız. Ülkemizin adaletsizliğe teslimini kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi belirtmek isteriz.

Muhalefet edenlerin baskı ve tehditle susturulmaya çalışılması beyhude bir çaba olup sonuçsuz kalmaya devam edecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin savaş meydanlarında kurulan bir parti olduğunu hatırlatarak, adalet ve demokrasi mücadelesinden asla geri adım atmayacağımızı belirtiriz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ