Reklam
Reklam

İYİ PARTİ KEŞAN İLÇE YÖNETİMİNİN %90’I BELLİ…

İYİ PARTİ KEŞAN İLÇE YÖNETİMİNİN %90’I BELLİ…
  • 07.09.2022
Reklam

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Ahmet Kılavuz, bugünn saat 13.30’da, İYİ Parti İlçe Başkanlığında tanıtım toplantısı düzenledi.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü ve bazı partililerin de katıldığı toplantıda Kılavuz, öncelikle kendisini bu göreve layık gören İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başta olmak üzere İYİ Parti İl Başkanı Serpil Tütüncü ve bu süreçte desteğini esirgemeyen İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’a teşekkür etti.

Ahmet Kılavuz, daha sonra ise özgeçmişinde bahsederek, şunları kaydetti: 1 Ocak 1981 Keşan’da doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Keşan’da tamamladım. Yüksek öğretimimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun olarak tamamladım. Meral Akşener hayranı 6 yaşında bir kız çocuğu sahibiyim. Keşan’da ticaretle uğraşıyorum.”

“İNSALARDAKİ KORKU REJİMİNİ YIKTIĞIMIZ GÖRDÜM”

Kılavuz, şöyle devam etti: “Biz bu basın toplantısını daha önce düzenlemeyi planlıyorduk fakat il başkanımızın ve vekilimizin yoğun programından dolayı süreç buraya geldi. Her işte bir hayır vardır. Biz de bu süreçte sahaya inip Keşan halkının nabzını yokladık. Çünkü partimiz uzun bir süredir siyaseten sahalarda yoktu. Acaba dedik ki; Keşan halkının bize bakışını nasıl? Biz onları özledik, onlar da bizi özlemiş mi? İyi ki de bunu yapmışız. Bu süreçte boş durmayı çalışmışız. İnanılmaz bir teveccüh, inanılmaz bir özlem var İyi Parti’ye karşı. İnsanlarda oluşan korku rejimini yıktığımızı da görüyorum. Bunu da şöyle anladım; eskiden insanları üye yapmaya zorlanırken, insanlar artık bizi yolda çevirip ‘Başkanım bizi üye yap, bizimle fotoğraf çekil’ diyorlar. İnsanlarda artık korku kalmamış buna çok mutlu oldum. Tabelalarının altında bizimle fotoğraf çekilip, sosyal medyada paylaşmamızı istiyorlar. Ben bundan, çok onur ve gurur duydum. Bunları yaşadıktan sonra da partimle ve bu partide siyaset yaptığım için kendimle de gurur duydum. Bundan sonra yapmamız gereken tek şey halkımızın bu teveccühüne daha çok çalışarak layık olmak. Teşkilatlarımızla, vekilimizle uyumlu bir şekilde çalışıp, İYİ Parti’yi bölgemizde çok daha iyi yerlere getirmek. Ve ben bunu yapabileceğimize inanıyorum.”

“YÖNETİM KURUMUZUN %90’I BELLİ”

Ahmet Kılavuz, yakın süreçte yeni Yönetim Kurulu’nu da açıklayacağını belirterek, “Çok farklı siyasal görüşlerden insanları bir araya getirdik. Yönetim Kurulu görüldüğünde herkes şaşıracak. ‘Bu insanlar bir arada siyaset yapabilir mi?’ diyecek.  Evet, yapabilir! Söz konusu vatansa, gerisi teferruattı mantığı işliyor bizim partimizde. Çok değerli, kıymetli insanları bünyemize kattık. Bunu da sizin aracılığınızla çok yakında halkımızla paylaşacağız. Yönetim Kurulumuzun %90’ı belli fakat %10’luk bir kesim var görüşmemiz gereken, çok değerli insanlar var. Bunlardan cevap bekliyoruz. En yakın zamanda bunları da sizinle paylaşıp kamuoyuna duyuracağız.” şeklinde konuştu.

TÜTÜNCÜ: “İYİ PARTİ HIZLA, ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR”

Daha sonra İYİ Parti İl Başkanı Serpil Tütüncü söz aldı ve şunları ifade etti: “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in olurları ile 9 ilçemizin ilçe başkanlarını belirledik, Keşan’a Ahmet beyi atamış bulunmaktayız. Öncelikle kendisine hayırlı olsun diyorum. İnşallah Keşan çok iyi olacak, Türkiye’de çok iyi olacak. İYİ Parti hızla, çığ gibi büyüyor. Bütün Türkiye iyi olacak. Yolunuz açık olsun. Bu seçim normal bir seçim değil, Türkiye’nin geleceği, hepimizin geleceği, onun için İYİ Parti çok ama çok çalışmamız gerekiyor, çalıyoruz ve çalışacağız.”

ÇAKIRLAR: “KÖPRÜDEN SONRA SON ÇIKIŞ YA DA TÜNELDEN SONRA İLK ÇIKIŞTAYIZ”

Son olarak sözü İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar aldı.

Çakırlar öncelikle sözlerine, Keşan’da İYİ Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar görev yapan, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek başladı.

“Bu bir bayrak yarışı ve bundan önceki bayrağı arkadaşlarımız buraya kadar getirdi, bundan sonraki yarışta bayrak Ahmet Bey kardeşimizde.” diyen Çakırlar, “Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi Keşan’ın siyaseten büyük bir potansiyeli olduğu biliniyor yani Keşan Edirne’ye yön veren bir yerdedir. Geçmişe baktığınız zaman çok değerli arkadaşlarımızı parlamentoya bugün de bir arkadaşımız var göndermiştir. Buna bütün kalbi kalbimle inanamıyorum ki, hani bir tabir vardır; köprüden önce son çıkış veya tünelden sonra ilk çıkış diye söylenir. Bugün artık Türkiye sevdalılarının, vatanseverlerin, milliyetçilerin, inkılapçıların, devrimcilerin, adına ne derseniz deyin biz kavgadan yana olan insanlar değiliz. Biz kardeş gibi ülkenin kuruluş değerlerini, kuruluş bandını oturtmak için yola çıkmış insanlarız. Bu ülke ne Ali’nin ne Veli’nin ne Orhan’ın ne Serpil’in ne Ahmet’in; hepimizin. Bu kaostan çıkaracak olan da biziz. Bunu başka kimsenin yapma şansı yok. Rus, Amerikalı, İngiliz yapacak değil. Bu ülkede yaşayan, bu ülkenin kanununa, nizamına, anayasasına uyan insanlar olarak bizler yapacağız. Başka yolu var mı? Yok. Eğer bağımızı hür olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek bu ülkeyi refaha kavuşturacaksak, bizim yapacağımız iştir bu. Ülkenin birbiriyle siyaset yapacak hali kalmadı. Ülkeyi kuruluş değerlerine oturtacak fikir insanlarının halkımızın teveccühü gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ