Reklam
Reklam

Orhan Çakır, skandalı gözler önüne serdi…

Orhan Çakır, skandalı gözler önüne serdi…
  • 19.06.2019
Reklam

2018 yılının Aralık ayında 58 branşta 461 personel alımı yapacağını duyuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ne bağlı İSKİ, adayların mesleki bilgileri yerine dini bilgilerini sorgulamış.

Başvuru için KPSS taban puanı 70 olarak belirlenen sınavda, 7 Ocak-8 Şubat 2019 tarihleri arasında sözlü mülakatlar yapılırken, sonuçlar ise 17 Mayıs 2019’da açıklanmış.

Mülakatta işe alınacak mühendis, mimar, şehir planlayıcısı, kimyager ve teknikerlere, ‘Sübhaneke duası nasıl okunur?’, ‘Tilavet secdesi nedir?’, TÜGVA’yı duydunuz mu?’, ‘Ensar Vakfı’nı biliyor musunuz?’, “Başörtüsü hakkında ne düşünüyorsunuz?’ gibi sorular yöneltilmiş.

ORHAN ÇAKIR, SKANDALI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Keşanlı hemşehrimiz Orhan Çakır, kendisine ulaşan ihbarları Sözcü gazetesi ile paylaşırken, kesaninnesesi.com adlı internet sitemize de bilgi verdi.

Konuyla ilgili Çakır, sınava başvuran adayların birçoğu referans kısmına AK Partili milletvekili ve belediye başkanlarının isimlerini yazdığını belirterek, KPSS Türkiye 1.si ve 2.sinin ise işe giremediğini bildirdi.

Orhan Çakır, “Kimya mühendisliğinden 96 KPSS puanlı Türkiye genelinde ve İSKİ listesinde 1. olan aday elenmiş. İnşaat Teknisyenliği için 6 kişilik kadroya 30 kişiyi mülakata alıyorlar ve yine 1. sıradaki 85 KPSS puanlı aday eleniyor, 30. sıradaki aday ise 70 KPSS puanı ile alınıyor. KPSS listesinde genel olarak en alt sıradaki adaylar başarılı olmuş. Tam bir partizanlık örneği sergilenmiş.” dedi. (SÖZCÜ GAZETESİ)

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ