Reklam
Reklam

KILINÇ: “İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

KILINÇ: “İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
  • 17.10.2020
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi, bugün gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Gürcan Kılınç önderliğindeki tek liste ile gidilen seçimlerde, başka aday çıkmadı.

Keşan Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kongre, saat 13.00’te, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kongreye; İstanbul Milletvekili ve Edirne Bölge Koordinatörü Tülay Kaynarca, AK Parti MKYK Üyesi, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, çevre il, ilçe ve belde başkanları ile belediye başkanları ve siyasi partilerin ilçe başkanları, oda, borsa ile esnaf odaları yöneticileri ve AK Parti’ler katıldı.

Kongreye ayrıca misafir olarak CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan ile İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe de katıldı ve kongrenin hayırlı olmasını ve seçilecek olan yönetime görevlerinde başarılar diledi.

Genel kurulda, divan heyeti başkanlığına Tülay Kaynarca, Başkan Yardımcılığına Rasim Özgün, katip üyeliklere de Oktay Topalova, Nuriye Altın ve Hüseyin Nadi Şahin seçildi.

Kongrede ilk olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in mesajı okundu ardından da AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği video izletildi.

Kongrenin açış konuşmasını İlçe Başkanı Gürcan Kılınç yaptı.

KILINÇ: “BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

Kendisine bu görevi layık gören partili yöneticilere teşekkür eden Kılınç, “Hep birlikte hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bize verilen bu bayrağı, en yükseğe çıkarmak için tüm gücümüzle mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugünden itibaren yeni yönetimimizle gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacak, yeni gönüller kazanmaya ve liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.
Keşanımıza yapılanlar o kadar değerli ki bu da bizim gözümüzdeki Keşan’ın kıymetinin son derece büyük olduğunun kanıtıdır. Biz iktidara geldiğimizde ilçemizin hali bugünkü halinden çok farklıydı. 30 yıl boyunca Keşan Belediyesi muhalefetteydi. Vatandaşlarımız hizmet görmedi, samimiyet görmedi, dertlerini ve sorunlarını dile getiremedi.

Vatandaşlarımızın o dönemlerde en çok sorduğu soru şuydu: <Hükümet nerede, devlet nerede?> Bu soruya biz şöyle cevap verdik: <İşte hükümet burada, işte AK Parti burada!> Girdaptan çıkmanın zorluklarını, bataklığı kurutmanın ne kadar enerji gerektirdiğini halkımız biliyor. Bizler iktidara geldiğimiz andan itibaren, gerek sahada gerek, ilçe başkanlığımızda, gerekse belediyemizde gönüllere dokunuyor, dertlere ve sevinçlere ortak oluyor ve olmaya da devam edeceğiz. Keşan’a hayat vermeye var gücümüzle çalışıyoruz. Güzel ilçemizde, hükümetimizin destekleriyle, daha güzel bir Keşan için inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde; <Durmak yok, yola devam>

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu davet dildi.

HELVACIOĞLU: “BU BAŞARI, YETER ARTIK DİYENLERİN, SÖZ MİLLETİNDİR DİYENLERİN BAŞARISIDIR”

Helvacıoğlu da özetle şunları ifade etti: “Bugün yeni bir aşı, yeni bir besmele ile tazeleniyoruz Keşan’da bugün sadece bir kongre yapmıyoruz, bir düğün bir şölen yapıyoruz. Bu kongre, yıllardır adalet ve kalkınma isteyen, huzur ve barış isteyen, güven ve istikrar isteyen Keşan’ın kongresidir. Gerek kongrelerde, gerek seçimlerde, gerek icraatlarımızda ne başarımız varsa, bu milletimizin başarısıdır. Bu başarı; yoksulların, yolda kalmışların, gariplerin, yeter artık diyenlerin, söz milletindir diyenlerin başarısıdır. Her galibiyet AK Parti kadar milletimizin de haykırışıdır. Zaferimiz, dünya üzerindeki tüm mazlumların mağdurların zaferidir. Bizim yolumuz, Sultan Alparslan‘ın, Melikşah‘ın, Kılıçarslan‘ın yoludur. Bizim yolumuz, Osman Gazi‘nin, Fatih Sultan Mehmet‘in, Sultan Süleyman‘ın, Yavuz Sultan Selim‘in yoludur. Bizim yolumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün, Merhum Adnan Menderes‘in, Merhum Turgut Özal‘ın, Merhum Necmettin Erbakan’ın yoludur. Bizim yolumuz; ülkemizi özgürlükler ve adalet ilkeleri temelinde buluşturan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yoludur.

Keşan’ı AK Belediyecilik ile tanıştıran ilçe başkanımız Gürcan Kılınç ve yönetimini güven tazelediği bir günde en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğu sözlerinin devamında Keşan Belediyesi olarak ilçeye kazandırılan hizmetleri anlattı.

İBA: “KEŞAN BELEDİYEMİZ, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE VATANDAŞIMIZIN SEVGİSİNİ KAZANDI” 

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba da yaptığı konuşmada, “Az önce Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu saymış olduğu örnek hizmetleri için teşekkür ediyorum. Keşan Belediyemiz, halkımızın günlük hayatına dokunan çalışmalar yaptığı gönül belediyeciliği ile vatandaşımızın sevgisini kazandı. Lalapaşa, Havsa, Keşan ilçelerimizdeki ve Yenikarpuzlu, Yenimuhacir, Esetçe, Subaşı beldelerimizdeki hizmet hareketi inşallah Edirne’ye örnek olacak ve Edirne’mizin AK Parti Belediyeciliği ile tanışmasına vesile olacaktır. Kendimizi ve enerjimizi yenilemenin, milletimizle daha sıkı bağlar kurmanın vesilesi olacak 7. Olağan Kongremiz ile teşkilatlarımıza büyük görevler düşüyor. Bizler için siyasetin manası vatandaşlarımızın gönlünü kazanmak, bölgemize hizmet etmektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi AK Parti, kendini bu ülkeye, bu millete adayan büyük bir kadronun eseridir.”

 

AKSAL: “TÜRKİYE HER ZAMAN AZERBAYCAN’IN YANINDA OLDU, OLMAYA DA DEVAM EDECEK”

Kongrenin son konuşmasını ise AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal yaptı.

Aksal da konuşmasında duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle paylaştı: “Bugün hüzünlü bir gün yaşıyoruz, çok kıymetli yol arkadaşımız MKYK üyemiz, İstanbul Milletvekilimiz Markar Esayan’ı kaybettik. Rabbim inşallah rahmetiyle muamele etsin, ailesine baş sağlığı diliyorum. İkinci bir üzüntümüz ise Azerbaycan, Ermenistan sivillere saldırmaya devam ediyor. 30 yıldır Karabağ işgal altındaydı ve bu sürede Ermenistan saldırılarına hiç son vermedi. Hocalı katliamını unutmadık, o katliamda ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Karabağ artık Azerbaycan’ındır diyoruz. Türkiye her zaman Azerbaycan’ın yanında oldu, olmaya da devam edecek.”

Fatma Aksal sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşan’da 1,5 yılda çok güzel işler yaptık. Dünyada yaşanan pandemi nedeniyle kongrelerimizi bu yıl maalesef daha dar kapsamlı gerçekleştiriyoruz. 

19 yıllık AK Parti döneminde ve 18 yıllık AK Parti iktidarında ülkede çok büyük işlere imzalar attık. Türkiye’de nereden nereye dediğimiz birçok güzel hizmetler gerçekleştirdik.”

Konuşmalardan sonra yönetim kurulu faaliyet raporu ile bilanço okundu.

Kongrede seçime ise Gürcan Kılınç’ın başkanlığındaki tek listeyle gidildi ve delegeler sarı liste için oyunu kullandı.

Kongre, Başkan Gürcan Kılınç ve tek tek isimleri okunan ekibinin tanıtılması ve toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Kongreye katılanlara pilav ayran ikramında da bulunuldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ