Reklam
Reklam

BALCI: “KEŞAN, TRAKYA’DA ÜRETİM VE TİCARETİN BAŞKENTİ OLACAK”

BALCI: “KEŞAN, TRAKYA’DA ÜRETİM VE TİCARETİN BAŞKENTİ OLACAK”
  • 15.12.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, 7-13 Aralık tarihleri arasındaki bir haftalık belediye çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Yakup Balcı açıklamasında şunları ifade etti: “Öncelikle siz kıymetli hemşehrilerimize iki güzel haberim var. Birincisi; geçen hafta içinde TBMM Başkanı ve hemşerimiz Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ettik. Keşan için destek istedik ve verimli sonuçlar aldık. Keşan’ın büyüme hızına hız kattık. İkincisi; Keşan Gıda OSB’nin kuruluşu için çok önemli bir adım attık. Edirne Valimiz Ekrem Canalp başkanlığında imzalarımızı attık. Keşan, Trakya’da üretim ve ticaretin başkenti olacak. Keşan ekonomisi canlanacak, Keşanlı kazanacak.

Değerli hemşerilerim; bu önemli ve mutlu edici iki müjdeden sonra, geçtiğimiz hafta yaptığımız bazı çalışmaları, sizlerle paylaşmak istiyorum. Belediyemiz ve hastanemiz iş birliğinde cenaze işlemlerini tek noktadan yürütmek için kolları sıvadık. 17 Aralık’ta 6 noktada kuracağımız büfeli durak ihalesi için ilana çıktık. Diyoruz ki; <Keşan’ımıza büfeli duraklar, Keşan Belediyemize de ihaleyi şeffaf yayınlamak yakışır.> İlaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarımızın yanı sıra toplu taşıma araçlarında Sayın Kaymakamımızla birlikte koronavirüs denetimleri yaptık. Zati Yörüker Caddemizde çalışmalarımıza devam ettik. Devlet Hastanemizin çevresinde, işinize kolaylık gözünüze estetik için ilk adımı attık. Geçen haftanın tüm bu girişim ve hizmetleri siz Keşanlılara hayırlı olsun.

Değerli hemşerilerim; Keşan, yerinde sayan bir ilçe olamaz. Keşan’a dur durak yakışmaz. Oturarak bir şey olmaz. Onun için Ankara’da kapılar çalmaya, anlatmaya ve istemeye devam ettik. Bu konuda; AK Parti Edirne İl Başkanımız Belgin İba ve ekibine minnettarız. Sayın İl Başkanımızın eşliğinde Ankara’da bakın neler yaptık? Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Fatma Varank’ı ziyaret edip, Bakanlıkla yaptığımız projelerimizi konuştuk. Vakıflar Genel Müdürümüzle, kültürel miras çalışmalarımızı, Mekansal Planlama Genel Müdürümüzle, Millet Bahçesi Projemizi, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürümüzle, Keşan Kent Müzemizi istişare ettik. Bu kadar da değil, İller Bankası Yatırım Değerlendirme Dairemizle, Erikli’mizin su sorununu, Yatırım İşleri Genel Müdürümüzle, Yayla Sahili’mizin Balıkçı Barınağı ve Dalga Kıran Projesini, BOTAŞ Genel Müdür Yardımcımızla faaliyet ve projeleri konuştuk. Değerli Keşanlılar, Keşanlı Yönetici ve İş Adamları Derneği ile sosyal medya üzerinden canlı olarak paylaştığımız Zoom toplantısında Keşan için fikir alışverişi yaptık.”

“BİRLİKTE ÇALIŞACAK, BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı haftalık faaliyet raporu açıklamasına şöyle devam etti: “Zati Yörüker Caddemizin sakinleriyle, çeşitli noktalarda esnafımızla, nöbetçi eczanelerimizde eczacılarımızla, pandemiye dikkat ederek buluştuk. Sokaktan kedi sahiplenen güzel yürekli vatandaşlarımıza kedi evi armağan edip, mama odaklarını doldurmaya devam ettik. Siz hiç merak etmeyin; bizler, can dostlarımızı sokağa çıkma kısıtlamasında da yalnız bırakmamak için görev başındaydık.

Değerli Keşanlılar; Keşan gelişecek ve büyüyecek, biliyoruz. Keşan’ı marka yapacağız, inanıyoruz. Keşan Trakya’nın incisi, ligin birincisi olacak, adımız kadar eminiz. Birlikte çalışacak, birlikte başaracağız. Biz Keşanlıyız. Bu düşüncelerle; bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür eder, tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler dilerim.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ