Reklam
Reklam

BAŞKAN HELVACIOĞLU, PAZARYERİ ÜSTÜNÜN KAPTILMASI VE ERİKLİ’YE SU GETİRİLMESİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRME YAPACAK

BAŞKAN HELVACIOĞLU, PAZARYERİ ÜSTÜNÜN KAPTILMASI VE ERİKLİ’YE SU GETİRİLMESİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRME YAPACAK
  • 09.09.2020
Reklam

Keşan Belediye Meclisinin Eylül ayı olağan toplantısı, yarın gerçekleştirilecek.

Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlenecek ve saat 17.00’te başlayacak toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılacak.

Toplantıda ele alınıp karara bağlanacak maddeler şöyle:

1– Yıl boyu Üretim ve İstihdam ile Okula Giden Mutlu Çocuklar Projesinde yapılacak işlemler için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesinin görüşülerek karara bağlanması.

2- Belediyeye ait mezbaha tesisinde yer alan mevcut arıtma tesisinde iyileştirme çalışmaları, revizyon ve kapasite artırımının yapılması hususunun görüşülerek karara bağlanması.

3- Tarihi Kentler Birliğine Belediye Başkanları doğal üye olmakla birlikte Belediyenin, Tarihi Kentler Birliğine üye olmasının onaya sunulması, kabul edilmesi halinde 1 asil, 1 yedek üyenin belirlenmesinin görüşülerek karara bağlanması.

4- Belediyenin elinde mevcut olan norm kadroda düzenleme yapılmasının görüşülerek karara bağlanması.

5– Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün kurulmasının görüşülerek karara bağlanması.

6- Keşan genelinde yeni yapılaşmalarda uygulanacak ön bahçe mesafesinin belirlenmesinde mevcut binaların istikamet alınmasına ait plan notu değişikliğinin görüşülerek karara bağlanması.

7- İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı (NİP-40155) ve İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP-40156) için 2. askı sürecinde gelen 2 adet itiraz dilekçesinin görüşülerek karara bağlanması.

8- Mesude Kılıç tarafından Belediyeye verilen dilekçeye istinaden, Aşağı Zaferiye Mahallesi, 884 ada, 5 numaralı parselin 5.00 metre olan ön bahçe mesafesinin 3.50 metre olarak yeniden belirlenmesine ilişkin plan değişikliği talebinin görüşülerek karara bağlanması.

9–  Keşan (Edirne) Yukarı Zaferiye Mahallesi, Uygulama İmar Planı değişikliğinin (1317-1318 numaralı yapı adaları) görüşülerek karara bağlanması.

10- Dilek ve temenniler.

Toplantıda ayrıca, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi üzerinin kapatılması ve Erikli’ye su getirilmesi hakkında Meclise ve kamuoyuna bilgi verecek.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ