Reklam
Reklam

BAŞKAN PAÇAMAN: “HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞI YAPARAK AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN PAÇAMAN: “HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞI YAPARAK AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYORUZ”
  • 25.06.2020
Reklam

Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB)’nin Meclis Toplantısı, bugün gerçekleştirildi.

Birlik Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman başkanlığında, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda yapılan toplantı, saat 15.00’te başladı.

Toplantının 1. maddesinde Birlik Encümen üyeliği seçimi yapıldı. Encümen üyeliğine İsmail Özcan, İsmail Aliş, Osman Gülcan ve Orkun İşçimen seçildi.

  1. madde de Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu üye seçimi yapıldı. ESTAB Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu’na da Sezgin Gündoğdu, Olcay Soran ve Abdullah Naci Ünsal seçildi.

Toplantı Birlik Denetim Komisyonu üyeliği seçimi ile devam etti. Bu komisyona da Erdoğan Gümülcineli, Olcay Soran ve Erdinç Can seçildi.

Meclis toplantısı, 2019 yılı kesin hesap cetveli ile 2019 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi ve 2019 yılı denetim komisyonu raporunun Meclise sunulmasıyla devam etti.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Helvacıoğlu, GÜNEKAB’ta olduğu gibi, ESTAB yönetimini de eleştirdi.

HELVACIOĞLU: “ÖZEL GAYRETİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Birliğin tek bir personelle çalıştığını belirten ve Başkan Süleyman Gürsel Paçaman’a ithafen “Az personelle göstermiş olduğunuz mücadelenize ve özel gayretinize teşekkür ediyorum.” diyen Mustafa Helvacıoğlu, Birliğin elle tutulur bir faaliyeti olmadığını ve eski heyecanını kaybettiğini vurguladı.

“DAHA İLERİYE GİTMEZSEK, BU YIL KAPATALIM ESTAB’I”

Uçak batırma projesinin doğru yönetilmediğini, projelerin artması gerektiğini ve Birliğin bir kooperatif havasına büründüğünü kaydeden Helvacıoğlu, “ESTAB’ın heyecanı eksildi. Üyelerle görüştüm, hiç memnuniyet yok. Projelerin artması gerekiyor. Boşa kürek çekmeyelim. Daha ileriye gitmezsek, bu yıl son olsun ve gelin kapatalım ESTAB’ı.” diye konuştu.

PAÇAMAN: “ESTAB KİMSENİN RAKİBİ DEĞİL”

Mustafa Helvacıoğlu’nun sözleri üzerine konuşan Birlik Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman da şunları söyledi: “ESTAB kimsenin rakibi değil. Bu kurumun gerçekten amacına uygun yönetilmesi taraftarıyım. Biz belediye değiliz ve siyasi bakmak çok doğru değildir. Bir personelle çalışıyoruz ve her türlü fedakârlığı yaparak ayakta kalmaya çalışıyoruz.”

Paçaman konuşmasının devamında, Helvacıoğlu’nun kendisine yönelttiği tüm soruları yanıtlayarak, Enez ve İpsala belediyeleriyle olduğu gibi Keşan Belediyesiyle de samimi bir şekilde çalışmak istediklerini bildirdi.

Helvacıoğlu, yüksek ses tonuyla konuşma yapması nedeniyle kendisini uyaran Başkan Paçaman’la da kısa süreliğine polemik yaşadı.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ