Reklam
Reklam

BAŞKANDAN 400 SİMİT PARASI İSTEYEN SİMİTÇİNİN, FIRINDAN 300 SİMİT ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

BAŞKANDAN 400 SİMİT PARASI İSTEYEN SİMİTÇİNİN, FIRINDAN 300 SİMİT ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI
  • 22.04.2022
Reklam

Bugün Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen kupa törenine katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, etkinlikte bulunan küçük futbolculara simit ikram etti.

Etkinlikte simit satan seyyar satıcının yanına gelen Başkan Helvacıoğlu, simitleri kendisinin satın aldığını ve çocuklara ikram edeceğini belirterek “Simitler benim, dağıt çocuklara.” dedi.

Bunun üzerine saha içine giren simitçi arabasındaki simitleri sporculara ve diğer çocuklara dağıtmaya başladı.

Etkinliğin ardından simitlerin parasını ödemek isteyen Mustafa Helvacıoğlu, simitçiye kaç simit dağıttığını sordu. Simitçi 400 simit dağıttığını söyledi. Başkan Helvacıoğlu, diğer belediye yetkilileriyle birlikte arabada 400 simit olmadığını, hatta yarısı simit dolu olan seyyar arabanın 400 simidi alamayacağını iddia etti.

Hem simitçinin simitlerini satın alarak hem de çocuklara simit ikram ederek iki iyilik birden yapmak isteyen Mustafa Helvacıoğlu, iyiliğin suiistimal edilmemesi gerektiğini belirtti ve simitçiye “Yanlış yapıyorsun.” dedi.

Başkan Helvacıoğlu’nun alandan ayrılmasının ardından zabıta ekipleri de simitçinin simit aldığı fırını telefonla aradı. Simit fırını yetkilisi de simitçinin sabah 300 simit aldığını ifade etti.

Fırından aldığı simitlerin bazılarını parayla satan ve etkinliğin ardından arabasında kalan simitleri de yine parayla satarak çarşıya çıkan simitçiye, 300 simit parası ödeneceği öğrenildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ