Reklam
Reklam

BATI KOLEJİ’NİN ÖĞRENCİLERİ, KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN SİPERLİ KORUMA MASKE ÜRETİYOR

BATI KOLEJİ’NİN ÖĞRENCİLERİ,  KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN SİPERLİ KORUMA MASKE ÜRETİYOR
  • 14.04.2020
Reklam

Batı Koleji öğrencileri, 3D teknolojisini kullanarak kamu çalışanları için siperli maske üretiyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Batı Koleji Kurucu temsilcisi Mahmut Kaymaz, ülke olarak içinde bulunulan bu süreçte dayanışmanın daha fazla önem taşıdığını dile getirdi.

Kaymaz şu bilgiy verdi: “Salgının ülkemizde etkili olması ile birlikte uzaktan eğitime geçtiğimiz ilk günden itibaren hazırladığımız ve kayıtları devam eden video derslerimiz, online derslerimiz ve her kademede uyguladığımız online deneme sınavlarımız ile hem sınava hazırlanan öğrencilerin başarısını arttırmak açısından hem de psikolojik açıdan her türlü desteği en iyi şekilde vermek için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz. Bir taraftan da bu süreçte virüsün yayılmasını engellemek ve bizler için çalışan tüm görevlilere destek olmak için elimizdeki imkanlarla yapabileceklerimizi araştırıyorduk.

Daha önce bilişim öğretmenimiz ve kulüp öğrencilerimiz ardunio sistemini kullanarak sensörlü dezenfektan yapmıştı. Şimdi de yine bilişim öğretmenimizin çalışmasıyla 3D teknolojisini kullanarak siperli koruma maskeleri tasarladık. Geçtiğimiz günlerde bu maskelerimizin ilk üretimlerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Keşan İlçe Jandarma Komutanlığımıza teslim ettik.

Dün de PTT Müdürlüğümüze, çalışanlarının kullanması için ilettik. İmkanlarımız dahilinde yine üretmeye devam ederek önümüzdeki günlerde de ihtiyacı olan diğer kurumlarımıza iletmeye devam edeceğiz. Keşan da kurulmuş yerel bir kurum olarak sadece eğitim alanında değil toplumsal alanda da tüm kurumlarımızın yararına çalışmaya devam edeceğiz. Eğitim ailede başlar ve bizler tüm Keşan olarak büyük bir aileyiz.”

malat

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ