Reklam
Reklam

BAYGÜL: “ÜLKEMİZİN VE BÖLGEMİZİN LEZZETLERİNİ TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ”

BAYGÜL: “ÜLKEMİZİN VE BÖLGEMİZİN LEZZETLERİNİ TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ”
  • 26.04.2024
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyeşeri ve üye çalışanları, 24 – 27 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezinde düzenlenen “IBAKTECH – 14. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı”nı ziyaret etti.

Fuar kapsamında gıda imalatı sektöründe faaliyet gösteren Keşan TSO Meclis üyesi Saadettin Baygül, Keşan TSO Oda Sicil Sorumlusu Burcu Avcu ve AB Proje Koordinatörü Mehtap Pelin Konar da katıldı.

Fuarda; unlu mamul endüstrisi, çikolata, dondurma, tatlı, pasta, ekmek alanlarında son teknoloji ile geliştirilen fırın, ocak vb. makine ekipmanlar hakkında bilgiler aktarılarak, makinalarda üretilen çeşitli yiyecekler ile ilgili tadım testleri yapıldı.

BAYGÜL: “ÜLKEMİZİN VE BÖLGEMİZİN LEZZETLERİNİ TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ”

Gerçekleştirilen IBAKTECH – 14. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarına katılan Meclis üyesi Saadettin Baygül, faaliyet gösterdiği sektör ile ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: “Alanında dünya ikincisi, Avrasya’nın en büyüğü unvanına sahip uluslararası IBAKTECH Fuarı kapsamında oda olarak üyelerimiz ve üye çalışanlarımız ile birlikte fuar ziyareti gerçekleştirdik. Ekmek – pasta makinaları, hamur makinaları, ekmek – pasta katkı maddeleri, çikolata ve üretim teknolojileri, dondurma ve üretim teknolojileri, ambalaj makinaları, dekor malzemeleri, fırın – pastane ekipmanları, pişiriciler, gıda ve içecek, gıda & içecek makine ve ekipmanları, konveyör sistemleri ve ekipmanları, makine ekipmanları otel, cafe – bar mutfak ekipmanları, soğutma grupları, dondurulmuş ürünler, mobilya dekorasyon, dernek, sektörel yayınlar gibi tüm sektörleri tek çatı altında bir araya getiren IBAKTECH Fuarı’nda bölgemizde ilgili sektörlerde faaliyet gösteren işletme sahipleri ve çalışanlarının dünyaca ünlü firma ve markaları yakından görerek iletişim kurmalarına ve bilgi edinmelerine katkı sağladık. Düzenlediğimiz fuar ziyaretleri ile bölgemizdeki tüm sektörlere ve üyelerimize ilham kaynağı oluyor kendilerini geliştirmelerine katkı sağlıyoruz.  Ülkemizin her yerinden ve uluslararası düzeyde firmaların katılım sağladığı fuarda sektörde ve piyasada yaşanan son gelişmeler hakkında bilgiler aldık. İlave olarak Türkiye’nin başka ülkelerde de üretim yapması konusu gündeme geldi. Özellikle ülkemizde seri üretim yapılan ekmek ile ilgili uluslararası seviyede talep artışı gözlemlenmiştir. Bölgemizin sınıra yakınlığı sayesinde gerekli işbirlikleri kurmak için çalışmalar yaparak ülkemizin ve bölgemizin lezzetlerini tüm dünyaya tanıtacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ