Reklam
Reklam

BAYRAM İKRAMİLERİ 8 VE 9 AĞUSTOS’TA HESAPLARA YATACAK

BAYRAM İKRAMİLERİ 8 VE 9 AĞUSTOS’TA HESAPLARA YATACAK
  • 03.08.2019
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu ve Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, mahalle muhtarları ile basın mensupları, bugün, Mehmet Gemici Cennet Bahçesinde kahvaltıda bir araya geldi.

Saat 10.00’da başlayan buluşmada konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğu, “Bugün tüm muhtarlarımız, basınımız ve en kıymetli misafirimiz Milletvekili Fatma Aksal oldu. Hepinize ‘Hoş geldiniz.’ diyorum. Hem Ankara hem Keşan ayağında muhtarlarımızla bugün sorunlarını çözüm önerilerini ve kendi tavsiyelerini şehrimiz için masaya yatıracağız. Bugün kahvaltılı bir çalışma toplantısı yapıyoruz. Keşan’ın çok kıymetli ve nefes alan yerinde Mehmet Gemici Cennet Bahçesindeyiz. Mahallelerimizin sorunları var, bunları dinleyeceğiz. Hem Ankara’ya rapor hazırlama adına sayın milletvekilimizle, hem de ilçe başkanımızla beraber olduk. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra konuşan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da, şunları söyledi: “Mahalle muhtarlarımızla Keşan’ın nasıl daha ileriye gidebileceğini tartışacağız. Keşan’daki eksiklerimizi görebiliyoruz ama muhtarlarımızın gözüyle daha aydınlık ve daha ileriye götürmemiz gerekiyor. O yüzden böyle güzel bir programla sevgili muhtarlarımızı dinleyelim istedik. Mahallelerimizin sorunlarını hızlı bir şekilde halletmek istiyoruz. Toplantımız Keşan için hayırlı olsun.”

Kılınç’tan sonra konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ise, öncelikle katılan tüm muhtarlara, ilçe başkanı ve yönetimi ile meclis üyelerine ve basına teşekkür ederek, şunları ifade etti: “Bugün sizlerle birlikteyim, merkez mahalle muhtarlarımız, belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve basın mensupları ile birlikte olalım hem de Keşan’ımızda neler yapıyoruz, biraz da ülke gündemini ve ondan sonra da Keşan gündemini bir değerlendirelim dedik. Muhtarlarımızla görüş alışverişinde bulunmak istedik. Bildiğiniz gibi çok yoğun bir dönem geçirdik. Genel seçim ve ardından yerel seçimler  hemen arkasından 23 Haziran’daki İstanbul seçimi  ve mecliste yoğun bir tempo ile çalıştık. Perşembe meclis çalışmalarına ara verildi. Tatil deniyor ama aslında tatil değil. Biliyorsunuz milletvekilliği sadece meclis çalışmaları değil. Bölgemize de dönmemiz gerekiyor, seçmenimizi ziyaret etmemiz gerekiyor. O anlamda tabi hepimiz bir anlamda ara vermesini ve kendi seçmenimiz ile buluşmak istedik. Geçtiğimiz hafta TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop ile birlikte Moğolistan’da bir resmi ziyarette bulundum. Moğolistan bizim için çok önemli biliyorsunuz bizim anayurdumuz, ata toprağımız. Benim için maneviyatı çok yüksek bir ziyaretti. Çok olumlu bir ziyaret oldu, resmi görüşmeler de çok olumlu geçti. Çok ciddi ticari bir potansiyel var, kültürel bir potansiyel var. İnşallah ilişkilerimizi daha ilerilere götüreceğiz, şimdi de buradayız. Bugün Keşan’dayız önümüzdeki günlerde de Edirne merkez olmak üzere tüm ilçelerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tarım Komisyonu üyesi olarak Ayçiçek ödemeleri ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Basında ödemelerin geri kalan % 30’unu ödemeyecekler diye açıklama yapanlarda vardı. Devlet hiç kimsenin, milletinin parasının üstüne yatmaz. Nihayet daha önce sosyal medyadan da açıkladık. Sayın Cumhurbaşkanımız da Polatlı’daki Hasat Bayramı’nda açıklamıştı. Bölgemizdeki ayçiçeği desteklemelerinin %30’unu 6 Ağustos Salı günü ödüyoruz. AK Parti’nin emeklilere verdiği 1000 TL bayram ikramiyesi de 8 ve 9 Ağustos tarihlerinde emeklerimizin hesabında olacak ve ödenecek. Ben hayırlı olmasını, bereketli olmasını diliyorum. Herkese de şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum, Rabbim nice bayramlara sağlık, sıhhat ve huzur içinde ermeye nasip etsin diyorum. Bildiğiniz gibi Keşan özeline dönersek Keşan’da AK Parti belediyesi var. Ben Keşanlılara bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, istedik ki bize imkan verin biz de Keşan’a güzel işler yapalım. İnşallah Mustafa başkanım, teşkilatım ve muhtarlarımızla birlikte güzel işler yapacağız, tabi bunun da bir planlaması var. Ankara da takip etmemiz gereken işler var. Bugün burada muhtarlarımızla buluşarak sorunları dinlemeyi hedefledik. Bunlara hep birlikte çözüm arayacağız, Edirne ve tüm ilçelerimizin sorunlarını takip ederek Ankara’da çözüm yolları arayacağım.” dedi.

Aksal ve Helvacıoğlu, kahvaltının ardından Keşan mahalle muhtarları ile görüş alışverişinde bulunarak mahallelerin genel ve yerel sorunlarını dinledi.

Muhtarlar sırayla mahallelerinin sorunlarını dile getirdi.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ